Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Magnat RX44-es erősítőhöz...

Osynho kérdése:

Egy Magnat RX44-es erősítőhöz milyen vastag tápkábel kell? 4 ohmon, rms 4x125W, vagy hidalva 2x325W-ot tud. Egy gyengébb erősítőt váltott, annak 13-as kábel volt behúzva, most letilt nagyobb hangerőn. :S

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 23:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Használtan vettem, ezért nem tudom, hogy rossz az erősítő, vagy a kábel miatt villan a protect led. Nem brutál kínzásról van szó, emberi hangerőn is kikapcsol.
2012. márc. 23. 23:15
 2/6 anonim válasza:
én 25mm2-essel használom, ezzel tökéletes minden hangerőn!
2013. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Simán belefér a 25mm2-es kábel? :)
2013. aug. 27. 13:50
 4/6 Huszti Tibor ***** válasza:

Szerintem az erősítő hibás ezért tilt le.Csak hangnyomás versenyen szoktak nagyon vastag kábelt húzni,sima zenéhez elegendő az álltalad használt kábel.Mind a 4 csatornát terhelted mikor letiltott vagy csak 2-őt?Talán nézd meg még a testkábel rendesen be van-e kötve,nincs-e fellazulva.

Esetleg a biztosítékok nem kontaktosak az erősítőben?Nekem egyszer a steg erősítőmnél volt hogy letiltott nagyob hangerőn bár 2 ohmon hídban használtam de a saru ahová a biztosíték belecsúszik ki volt tágulva és így nagyobb hangerőn letiltott.Ahogy össze nyomtam a sarut megszünt a probléma.Ha minden rendben van átnéztél mindent akkor írj hogy sikerült-e a probléma megoldása.

2014. márc. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Huszti Tibor ***** válasza:
Az erősítőnél a testkábel is 13-as?Elől meg van biztosítva a motortérben?Az olcsóbb belecsúsztathatós biztosítékház érintkezői fellazulhatnak,idővel érdemes lecserélni a csavaros fajtára. [link] nem az 1690 ft-os hanem a 2000 ft-os ilyen. Még megnézheted hogy elől a motortérben a negatív kábel a karosszériához rendesen kapcsolódik-e nem kontaktos?Érdemes fellazítani,megtisztítani és újra oda csavarozni.Ez a későbbiekben az önindító használatánél is problémát okozhat ha nincs meg a megfelelő kontakt.
2014. márc. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a mindenre kiterjedő választ! Az eset 2 éve volt, azóta megoldódott. Valami beállítási hiba volt. Azóta cserélődtek a dolgok, jelenleg egy Hifonics Titan TX880 üzemel 25-ös kábellel, hibátlanul! :)


Érdekes dolog ez a testelés. A fejegységemet hazavágta valamiért, az RCA-n kapott valami neki nem tetsző dolgot. Azóta kijavították, de máig tanácstalan vagyok, mi lehetett a baja. Tettem rá egy plusz testkábelt.

2014. márc. 21. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!