Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Univerzális távirányítót...

Univerzális távirányítót keresek házimozi erősítőhöz! Milyen távirányítót válasszak?

Figyelt kérdés

Van egy Durabrand HT-400 típusú házimozi erősítőm. Sajnos a távirányítója már nincs meg.

Az erősítőn csak a main hangerőt lehet állítani, a részletesebb hangerőbeállításhoz a távirányító kéne.

Elsősorban emiatt érdekelne egy univerzális távirányító, amely ezt is tudja kezelni.


Kérem akinek van ebben tapasztalata, segítsen hogy milyet válasszak!


Köszönöm!


2012. márc. 24. 01:01
 1/8 cipi8 ***** válasza:

Nekem is ugyanennél a hangrendszernél meg adta magát a táv. Nekem sikerült szerezni egy havertól egy TEVION MD80383 típusú uni. és tanítható táv.ot ezzel tökéletesen működik csak néztem már elég ritka darab és nem nagyon lehet kapni! Szerepel még MEDION néven is a piacon ugyanezzel a modell nével! Az ilyen piaci meg kínai olcsó távokat ne vegyél mert azzal nem fog menni hiába is van rajta AUX gomb de nekem 2-3 fajta sem tudta vezérelni!


Várjál itt még is van

[link]


Ja és ez német gyártmány nem kínai!

2012. márc. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!


És nem kell a régi távirányító az univerzális tanításához? Vagy van kódja ehhez a hangrendszerhez?


Köszi!

2012. márc. 24. 14:24
 3/8 cipi8 ***** válasza:
Nem szükséges ugyanis nekem sem volt meg az eredeti, én simán csak manuális kód kereséssel csináltam és jó lett. Csak meg kell majd szokni hogy melyik gomb milyen funkciót vezérel mert eléggé összevissza vannak kuszálva a gombok sorrendje, ettől el tekintve nincs gond vele okés minden. Ha majd szerzel éppen egy ilyet akkor majd elmagyarázom a beállításokat mert az útmutató ami a neten is fent az nem magyar és ha le is fordítod akkor sem úgy kell beállítani ahogy levan írva!
2012. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amit küldtél, már sajnos lejárt. :( Máshol meg nem találok ilyen távirányítót. :( Esetleg más fajtát nem ismersz?
2012. márc. 26. 18:18
 5/8 cipi8 ***** válasza:

Tudom sajnos ez a gond volt nálam is, mert nem egy nagyon elterjedt darab volt nálunk! Én pl. úgy jutottam hozzá hogy egy havertól vettem egy Technics 5.1-es házimozi erősítőt és ő mondta nekem hogy ezzel a fajta távval lehetett használni én is keresgéltem és nem igazán találtam és amikor ő otthol megtalálta akkor nekem adta!

Sajnos csak annyit tudok mondani hogy a piaci vackok nem igazán jók hozzá ezért szerintem egy elég komoly árfekvésű nem csak univerzális hanem tanítható távval lenne esélyed a működtetésére de ezek a Durabrand-ek meg szerintem nem érnek annyit amennyibe kerülne az új távirányító!

2012. márc. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cipi8 ***** válasza:
Szerintem ezzel még jól menne! DE NEM BIZTOS!!! (én kipróbálnám)
2012. márc. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát a legolcsóbb ami tuti hogy vinné, az a Logitech Harmony 200. De az is 5000Ft minimum. Mondjuk sok mást is lehet vele irányítani, az igaz.


Mivel működne szerinted? Bocsi de nem látok linket az előző kommentedben. Mire gondoltál?

2012. márc. 28. 10:22
 8/8 cipi8 ***** válasza:

Jaj bocsi! Na szerintem ezzel menne, de ez is drága csak a házimozidhoz nem érné megvenni, de ha több készüléket akarsz egy távon vezérelni akkor ez jó lenne!


[link]

2012. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!