Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha az alábbiakban mellékelt...

Ha az alábbiakban mellékelt reflektort rádugom egy dimmer az jó vagy rossz, lesz baja a reflektornak vagy a dimmernek? (színpadtechnika)

Figyelt kérdés
[link]

2012. márc. 30. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvasd le a dimmerről és a reflektorról hány amperesek?

A Dimmernek kéne nagyobbnak lenni, de szerintem nem lesz az. ,Az 1000W, ca. 4,5A...

A dimmer megpusztul, pontosabban kimegy belőle a biztosíték (az enyémben van)..

2012. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A dimmernek is van egy terhelhetősége, általában 2-300 Watt.(valahol rá van írva!)

Ha a reflektor(ok) összteljesítménye nem több, akkor nem történhet baj, de a dimmer melegedésére számíthatsz.

2012. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
itt igazából csak az érdekelne, hogy ezt a lámpát kertben használják és nem színpadon..
2012. márc. 30. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom alapján annyit mondhatok, hogy ez a lámpatípus tűzforróra tud melegedni, és nem szereti a mozgatást, sőt ha nem vízszintesen van az izzószála akkor gyorsan kiég!
2012. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mennyit tesz az a hamar? egy hét folyamatos égés?
2012. márc. 31. 00:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nehezen mondható meg, de szerintem órákat bír csak.

Ez tipp, mert "gyári" adat sincs rá. Egyszerűen előírják, hogy vízszintesen kell használni. Miért adnának meg ettől eltérőre adatot???

2012. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.. Azt mondtam, tippelek.

Tippelj Te is!

Utálok sokat írni, de leírom..

A halogénizzók szála jóval nagyobb hőmérsékleten izzik, mint a sima, de ezáltal sokkal nagyobb a fénykibocsátása, jobb a hatásfoka. Ezért találták ki, de a sima is üvegbúra megolvadna, ezért ezek kvarcüvegből vannak.

Belül viszont halogén gáztöltet van, és az izzási hőfok olyan magas, hogy a wolfram izzószál párolog, fogy!

Igen, de az elpárolgó részecskék hozzákötődnek a töltő halogén gázhoz.

A búrán (csövön) belül a meleg hatására a gáz (a hozzákötődött wolframrészecskével) mozog, FELFELÉ! megy, ott meghűlve a búra mentén megindul lefelé, leér alulra, onnan az áramlás ismét felfelé mozdítja, és az izzószálhoz érve "leadja" a wolframrészecskét, az visszakerül az izzószálra.

Vízszintes helyzetben kb. ugyanoda kerül vissza az áramlás irányát nézve, ahonnan elpárolgott.

Na most állítsd függőlegesre a csövet és gondolkozz!!!

2012. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!