Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért ilyen rohadt drágák a...

Miért ilyen rohadt drágák a csöves erősítők? Ez egy elavult technológia, vagy tévedek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokkal szebben szólnak, jobb minőségűek mint a mai legfejlettebb digitális erősítők. Ez alapvetően az analóg technológiának köszönhető. Ha érdekel, akkor az analóg jel és a digitális jel különbségének nézz utána.
2012. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hangminőségben még mindig kitűnőek, és mivel kevesen gyártanak jót, drágán tudják eladni.
2012. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A csöves tech. biztosan nem a legmodernebb, de minőségi hifire évtizedeken át változatlanul ideális. Egy technikailag egyszerű csöves végfok is eszméletlen jól tud szólni, de pusztán az alkatrész árak nem vágnának a földhöz senkit.

Én eddig két végfokot készítettem, évtizedes alapkapcsolások alapján. A nagyobbikhoz szó szerint a szeméttelepen a tv-kből vadásztuk az 500-as csöveket :) A hangja viszont fantasztikus volt :) A kicsatoló trafókat egy öreg szaki csinálta meg.

A menő erősítők drágasága pedig szerintem összefügg a nagyon magasan repkedő sznob hifisták etetésével. A magas ár mindig hergeli a parasztot, pl. a soktízezer Ft-s átjátszódrótok vagy akár az ifon:)

És egy szintén klasszikus évtizedes kapcsolással működő csöves lemezkorrektort meg szinte pár ezerből ki lehet hozni és nagyon meghálálja :)

2012. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

""A nagyobbikhoz szó szerint a szeméttelepen a tv-kből vadásztuk az 500-as csöveket""


PL 500-ast? Abbol hogyan lehet hangfrekfrenciás végfokot csinálni??? Az a sorvégcső. Nem a PCL 86-ra gondoltál?

2012. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem a PCL 86-ra gondoltál?"


Azt nekünk akkor cserélték, ha a kép ment el az Orion tv-nken! /85-86, mikor melyik szállt el/

2012. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A PCL 86 hangfrekfrenciás végerősítő elektroncső! Egyébbként PL 500-as elektroncsőből is lehet erősítőt készíteni.

2012. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krill válasza:

Egyrészt a "sznob" hatás miatt drágák, másrészt pont az elavultsága miatt már nincs sorozatgyártásban. (Régen a Tungsram élvonalban volt ezen a téren is)

Egyedi manufaktúrákban gyártanak már csak elektroncsövet, akik pont az audiofil szubkultúrára építenek.


Egyedi hangzása miatt kedvelik páran. Szó se róla kellemes hangzása van, és van pár paramétere amiben jobb mint egy analóg tranzisztoros végfok, de én nem vagyok hasra esve tőle. Fizikai jellege miatt, nagy az elektronzaj, kimenő transzformátor is durva beavatkozás, akármilyen jól megcsinálják. Torzításra, zajszintre, fázisviszonyokra, (szóval amit van esélyed ténylegesen meghallani) egy analóg hibrid FET-es végfok, is túllépi. Digitális meg fényévekre van tőle hanghűségben.


DE ennek ellenére nem hibáztatom azt aki kedveli a csöves hangzást.

2016. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!