Magától kikapcsol a TV. Meghibásodás nincs. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Este nem akartam villanyt kapcsolni, mert a szüleim a másik szobában már alszanak, viszont ma a párom éjszakás, és gondoltam rossz a sötétben, ezért kitaláltam, hogy bekapcsolom a TV-t és odakapcsolok arra a csatornára ahol nincs adás (tudjátok, hangyák háborúja!:D) mégis csak ad valami fényt, de ki mégsem szűrődik. A TV azonban kikapcsolt 10 perc után. Magától. Gondoltam ráfeküdhettem a távirányítóra. Újra bekapcsoltam, kimentem WC-re, és mire beértem ismét ki volt kapcsolva. 15 percel ezelőtt megint bekapcsoltam, és a szemem láttára magától kikapcsolt. Lehetséges, hogy azért mert "hangyák háborúja" ment, és a TV olyankor automatikusan kikapcsol? Próbáljátok ki kérlek, nálatok van -e ez. Philips kistévém van, tökéletes állapotban, soha semmi baja nem volt. Anyámék drága nagyképernyős TV-je 1 év alatt tönkrement, ez megvan már legalább 10 éve és még soha semmi baja nem volt. Most akkor létezik, hogy magától kikapcsol azért mert nem az adást néztem, vagy valami más...?

2012. máj. 6. 02:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,a tv automatikusan felismeri hogy nincs adás,és ekkor kb 10 perc után kikapcsol önmagától. Ez normális funkció, energia takarékosság miatt van.
2012. máj. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem romlott el semmi, csak te nem tudod hogy normálisabb készülékekbe tesznek ilyen funkciót, ha nincs adás a kiválasztott csatornán, akkor kikapcsol.
2012. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
EZ egy nagyon régi funkció eddig minden tv-mben benne volt ha olyan csatornára kapcsolsz amin nincs adás akkor a tv ezt automatikusan érzékeli és kikapcsol. Bár az én tv-m ilyenkor kiszokta írni ,hogy miért és hány másodperc múlva kapcsol ki. :) De ne aggódj semmi baja sincsen. :)
2012. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább egy lámpát kapcsolj fel, a tévé mint világítás eléggé sokat fogyaszt, pláne, ha plazma vagy régi CRT tévéd van...
2012. máj. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tévé helyett használj inkább éjszakai irányfényt, sokkal kevesebbet fogyaszt.

[link]

2012. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez már a régi CRT képernyős tvkben is így volt már amelyik távirányítós volt.
2012. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!