Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy laptopnak működés közben...

Egy laptopnak működés közben melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy inkább legyen fent állandóan a töltőn amikor megy, vagy inkább csak akkor dugjam fel amikor kezd lemerülni? Valamint, hogy kikapcsolt állapotban ki legyen-e húzva?
2012. máj. 10. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éve van meg a gépem, csak akkor húzom ki ha elviszem otthonról, az akku meg sohasem volt még kivéve.

Még mindig kb 6 órás üzemidőt bír mint új korában.

Ha ritkán hordozod, azért havonta egyszer merítsd le és töltsd fel.

Egyébként az akku azt szereti ha fel van töltve és nem jó ha sokat áll lemerített állapotban.

2012. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző:

az hogy lehet?

Egyik ismerősöm is ezt csinálja, folyton bent az aksi és csak hálózatról megy, kb 1,5-2 év alatt tönkrement az aksi, 10 percet bír most max.


Amúgy ha nem hordozod a laptopot, akkor inkább vedd ki az aksit és csak hálózatról menjen, ez a biztos.

És havonta 1x-2x lemeríted-feltöltöd.

2012. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A másodikkal szóról szóra egyetértek. Én mindig kiveszem, három évig bírta és az utolsó pillanatban (ameddig működött) bírt másfél órát...(hirtelen ment tönkre, egyszer csak 2 percet sem bírt..) alapból nem bírt két óránál többet, mert ez egy laptop, nem netbook vagy ilyenek ( [link] barátnőmnek bent volt állandóan, hamarabb tönkrement mint nekem. Neki Acer gépe volt... és igen, 10 percet bírt kb egy éven belül..


Most az új aksimmal szintén így csinálom.

2012. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy elgondolkoztam ezen, mert pl. tesómnak 1-2 éve van meg a netbook-ja, aksi 24/7 bent van, össze-vissza tölti, és neki még órákig bírja.
2012. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk igen..ez is szerencse kérdése
2012. máj. 15. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem szerencse kerdese. Az ujabb laptopoknak mind1, a regebbiekbol meg jobb ha kiveszed ha halozatrol megy, viszont ennek meg az a hatranya, hogy egy pillanatnyi aramszunetkor is rogton kikapcsol... Nekem folyamatosan benne van az akksi es halozatrol megy a gep, meg sem tapasztaltam semmifele teljesitmenycsokkenest az akksival kapcsolatban.
2012. máj. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző:


mi számít újabbnak?

Mert apámnak a tönkrement aksija max 3 éves lehet, tesóm még működő aksija is valahol 2-3 év közötti lehet.


Saját laptopom hálózatról megy, egy-két áramszünet volt már, és még semmi baja, szóval ez sem annyira vészes (bár tény, hogy nem tesz neki jót, de 1-2-t még túl él, és azért sehol sem annyira gyakori az áramszünet).

2012. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!