Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tegyük fel van egy három utas...

BobyTailor kérdése:

Tegyük fel van egy három utas hangfalam, amiben egy 50W-os magas, egy 50W-os közép és egy 100W mély hangszóró, akkor hogyan lehet kiszámolni a hangfal összteljesítményét?

Figyelt kérdés
Tehát akkor a hangfal 200W, vagy nem ilyen egyszerű kiszámolni? (Persze RMS-t néztem)

2012. máj. 28. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a hangdoboz egy erősítő kimenetén fityeg. Az, hogy mekkora teljesítmény ( zenei ) jut a hangdobozba azt az erősítő határozza meg. Ennek a zenei teljesítménynek a spektrumait egy hangváltó válogatja szét és küldi a megfelelő hangszórókra.
2012. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A zenei teljesítményt értem, meg azt is hogy a váltó válassza szét a hangszórókat, de még is úgy érzem, hogy

nem igazán kaptam választ a kérdésemre, de akkor másképp kérdezek. Hány wattos hangfal RMS-ben az a hangfal, amiben a maga 50W RMS, a közép 50W RMS, és a mély 100W RMS.

Az egészet össze kell adni (azaz 200W RMS), vagy máshogy kell számolni?

2012. máj. 28. 16:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocs, én magyaráztam rosszul az én hibám.

Ezen gondolkodj el légyszíves:


Rákötöm az háromutas cuccodat és 80W-os erősítőre. Feltekerem a maxumumra a hangerőt.

Tegyük fel van egy teszt CDém, amint 3 sáv van:


1. Sáv: 45Hz-es minta

2. Sáv: 1 Khz-es minta

3. Sáv: 16 Khz-es minta.


Mi fog szerinted történni ha vátozatlan ( csuma) hangerő mellett lejátszom a 3 sávot egymás után?

2012. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a segítséged, másodszor akkor ez azt jelenti hogy ha 80W-ot kap a hangfal, és bármelyik hangszóró ami nem bír 80 W-ot az el fog szállni, ha jól értelmezem. Na haragudj a lámáskodásomért!
2012. máj. 28. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lámáskodás, ez egy érdekes téma szerintem. A teljes valóságot azért árnyalja az a kép, hogy egy hangszóró teljesítménye változik az átviteli frekvencia tartományon belül is. Egyszerűbb azonban minden hangsugárzót azonos teljesítmény szerint összeválogatni.
2012. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért egy mély sugárzónak nagyobb az amplitúdója, kis érzékeltetés képpen legyen 200w a hangfalad ebből 130 a mély 50 a közép és 20w a magas, csak példának persze.

Mondjuk a wattokat felejtsd is el, inkább gondold át a témát kicsit másik oldalról, van egy noname hangfalad legyen 90dB -s, és egy márkás PA hangfalad 98dB érzékenységgel, egyértelműen több energiát kell eldisszipálni annak a noname hangfalnak, hogy elérje a PA teljesítményét.

2012. máj. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most már hogy értem miről van szó, szeretném nevén nevezni a gyereket. Van nekem egy olyan front hangfalpárom amiben van 25cm-es videoton mély 100W-os, egy 55W mélyközép, és egy philips 30W-os magas, és van egy Magnat bull power 300-ból egy szubládám, és ezek rá vannak kötve egy DENON 1909-re, ami csatornánként lead 90 wattot 8 ohm-on. Szerintem olyan 50Watton hallgathattam eddig a rendszert, mert eddig nem durrantak szét, de akkor ez az erősítő kinyírhatja simán a frontokat, ha nem vigyázok, ugye? Persze tervben van a probléma kompenzálása, csak nem tudom még hogyan.
2012. máj. 29. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Hali!

Power Output 7x 90W @ 8ohm = 630w és 445w ot vesz fel az erősítőd, hát igen, egyébként a denon jó márka.

Én olyan 50w -ra tippelnék inkább csatornánként erre az erősítőre. Jah és azért hallani egy hangfalon, hogy torzít, és nem bírja.

2012. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem tekertem fel full hangerőre, csak gondoltam elővigyázatosságból, ill. hangfal tuningolásnál nem utolsó szempont az elveket tudni, hogy ne legyen probléma. Az erősítőn a hangerő skálázás úgy van, hogy -80db ~ +18db -ig tart. A mikrofonos kalibrálás után beállította az erősítő hogy a +11,5db-t ne lépjem túl (mert nem engedi tovább tekerni), de eddig egy 20 m2-es szobában használva a -20db-es hangerővel már ablakrezegtető effektusok is társultak csak frontokkal és subbal.
2012. máj. 29. 15:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a cél az ablakrezgetés ahhoz elég egy 13cm -es hangszóró is mondjuk 80-100hz körüli teszt hanggal hallgatva.

Vedd el a mélyet a sarokból vagy legalább legyen távolság.

A 2db vidi hangfalat tedd állványra, így kicsit javulhat a térhatás is. A mély láda gyári vagy te építetted ?

2012. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!