Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tegyük fel van egy három utas...

BobyTailor kérdése:

Tegyük fel van egy három utas hangfalam, amiben egy 50W-os magas, egy 50W-os közép és egy 100W mély hangszóró, akkor hogyan lehet kiszámolni a hangfal összteljesítményét?

Figyelt kérdés
Tehát akkor a hangfal 200W, vagy nem ilyen egyszerű kiszámolni? (Persze RMS-t néztem)

2012. máj. 28. 14:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy egyáltalán nincsen a sarokban a sub mert nem tudom fal mellé se tenni mert annyi a bútor az albiban és nem lehet elvitetni, így a saroktól 2 méterre, a faltól pedig kb 1,2 méterre van. A ládámat subvoice segédlete alapján csináltam jómagam (persze amit a weboldalról kiolvastam az alapján). Nagyon meglepődtem rajta, mert ez autó hangszóró elsősorban, és nem igényel akkora szoba térfogatot, de a 3 méteres belmagasság és a 20m2-es szoba meg sem kottyan neki fél hangerőn. Akkor lepődtem meg igazán amikor 35hz-et generáltam gépen és a mellettem lévő konyhai konvektor gázcsöve elkezdett zümmögni, és sokáig nem tudtam honnan jön a zaj, csak amikor kimentem kajáért :)
2012. máj. 29. 21:26
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát igen 35 hz az már tényleg jó, lehetnek ilyen hatásai :))
2012. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!