Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Le lehet valahogy "nyomozni"...

Le lehet valahogy "nyomozni" egy fényképezőgépet, vagy mi alapján lehet azonosítani? Tehát nem lehet valahogy úgy bemérni, hogy hol van, mint a mobiltelefonokat?

Figyelt kérdés
A napokban ellopták a fényképezőgépemet. Nagyon sajnáltam, de nem igazán volt mit tenni, mivel a NYITOTT szekrényemből vitték el, ezért a rendőrség sem foglalkozott volna vele.

2012. jún. 4. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nyitva volt a szekrény, az ugyanúgy lopás, mintha zárva lett volna. De az igaz, hogy nagy esély nincs megtalálni, akár nyitva volt, akár zárva. Ha van gyártási számod hozzá, akkor esetleg egy razziakor vagy más módon lefoglalt gépek között tudják azonosítani, de megtalálni szinte esélytelen. :(
2012. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért csak szólj a rendőrségnek. Mivel szériaszám alapján lehet azonosítani, azért azt szedd elő valahonnan. A dobozon vagy a jótállási jegyen rajta szokott lenni.
2012. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, az utólagos gép-azonosítás végett jól jöhet egy feljelentés. Keresni nem fogják, de ha véletlenül meglesz, legalább visszakapod. (Első voltam.)
2012. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, próbálkozom. Nem látok sok esélyt, de hátha. Köszönöm a segítséget!:)
2012. jún. 4. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Komoly tükrösök beleütik a kép metaadataiba a szériaszámot, ami alapján kereshető, ha a netre feltöltenek azzal a géppel készült képeket. De gondolom a tiéd nem ez a kategória.


Feljelentést viszont tegyél, tök mindegy, honnan lopták el a cuccot.

2012. jún. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!