Most találtam egy remek állapotban lévő zenit 11-es fényképezőgépet. Szeretnék elkezdeni vele fotózni, de nem igazán tudom, hogy mi alapján és hogyan állítsam be. Tudnátok valamilyen blogot, vagy egyéb útmutatót ajánlani a kezeléséhez?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm! :))

2012. jún. 4. 19:22
 1/1 radír67 válasza:
Bocs az OFF-ért, de nekem Zenit 3M-es van, és Én sem találok hozzá semmi leírást. Főleg valami olyan táblázatra volna szükségem ami megadja, hogy milyen fényerősségnél mekkora blendenyílás és milyen záridő kell. Jelenleg úgy használom, hogy erős napsütésben 8-as blendenyílás, 1/125 másodperc záridő. Borús időben, vagy szobában a blendét nyitom ki 4-re, vagy a 8-as blendenyitásnál a záridőt állítom 1/60-ra. (kisebb blendenyitásnál élesebb a kép). Vakuval a blendét 11-re állítom a záridőt 1/30-ra mert kisebb záridőnél a redőnyzár nincs teljesen nyitva. Ha a fényerősséget nem választod meg jól az nem olyan nagy katasztrófa, az előhívásnál sokat tudnak korrigálni rajta. Az élességállításnál segít, hogy tükörreflexes, ha a keresőben éles a kép a filmen is az lesz. Meg aztán ki kell tapasztalni. Remélem segítettem valamit, de mint írtam Én is meglehetős információhiánnyal küzdök. Kérlek, ha sikerül valamit találnod oszdd meg velem is. Előre is kösz.. Ja és film ISO 200-as.
2012. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!