Mit lehet tudni az Amazon Kindle ebook olvasóról azon kívül, amit a neten írnak? Pl. A magyar ékezetes betűket kezeli? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Ezt néztem ki: [link]

2012. jún. 29. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A kijelző ideális az olvasásra, eink.

Igen a magyar ékezetes betüket kezeli, amenyiben a rátöltött könyvben is van.

Alapban a menü angol, de egyszerüen magyarosítani lehet.

Nagy elönye az Amazon ingyenes konvertálója, a létrehozott amazon email címre elküldött dokumentumokat konvertálja, és wifire kapcsolódva letölti a kindle.

Telepíthető rá, szótár, felolvasó (a sima K4-re nem), lehet a email, netet, RSS-t böngészni vele.

Nekem eddig semmi gond, aksija több hétig kitart.


Én inkább a Kindle Touch-t vagy a Keyboard-t ajánlanám, ezekben van audió, és a szövegbevitel is egyszerübb.

lap alján összehasonlítás

[link]

magyar összehasonlítás

[link]


Persze ez drágább, de az Edigitalnál vannak olcsóbb lehetőségek (és új készüléket is találsz):

- Amazon [link]


- Magyar net [link] (én is itt vettem),


vagy [link]

2012. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Nekem elsősorban olvasásra kell, nem baj, ha nem tudok rajta zenét hallgatni. És mindenképpen újat szeretnék :)
2012. jún. 29. 17:32
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, ez elsősorban olvasásra való.

Az audió az csak mellékes, de lehet hangoskönyveket, ill. olvasás közben aláfestő zenét hallgatni, és a szövegfelolvasásra használni.


A linkelt hardveraprón lehet vadonatúj készüléket is kapni, pl.: [link]

és jelentősen olcsóbban.


Ami a kindle-ben számomra hátrány, az az epub formátum nem támogatása, de a könyveim nagy része prc-ben van, a többit meg átkonvertálom.

2012. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez a hardverapró megbízható? igen az epub formátum az jó lenne. Te magad konvertálsz, vagy az Amazonon keresztül? szg- röl töltöd az aksiját?
2012. jún. 30. 14:05
 5/15 anonim ***** válasza:

Semmi és senki nem 100% megbízható, de én már többször vásároltam itt, igaz előtte megnéztem az illető megbízhatóságát, és a hozzászólásokat.

[link]

[link]

[link]

Ne utalj elöre, válaszd a személyes átvételt, és fizetést.


A kindle-hez nekem egy usb kábel és egy amerikai szabványú töltő fej (magyar konnektorba nem jó) van,

[link]

[link]

ezért én az okostelefonom töltőjével + kindle usb kábelével töltöm, mindenben azonos (de lehet kapni magyar szabványú töltőfejet is).


Konvertálás:

sz.gépen a Mobipocket Creator, ill. a Calibre programokkal

[link]

[link]

[link]

vagy online

[link]

Amazon konvertálója

[link]


Én inkább gépen saját magam megcsinálom a saját igényeim szerint, de van amikor az Amazon konverzálását használom, ha gyorsan kell.

2012. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
...de a legtöbb könyvem prc formátumban van, és ezt a kindle ismeri.
2012. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem viszont epub-ban vannak.

Még nem tudom melyiket veszem meg. Sokat segítettél.

2012. jún. 30. 15:44
 8/15 A kérdező kommentje:

Ezt próbáltad már? [link]

Ha jól tudom az AZW fájlokat is kezeli?

2012. jún. 30. 15:46
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ismeri, az AZW a kindle saját alapformátuma.


Igen, ismerem.

Sok webes konvertáló a magyar ékezetes betüket nem támogatja, ezért használom a fent leírt programoket.

2012. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Astak Mentor ebook- ról mi a véleményed? jobb a kindle?
2012. júl. 2. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!