Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi erősítő vagy Sztereó...

Házimozi erősítő vagy Sztereó erősítő?

Figyelt kérdés

Nem tudom ilyen erősítőt válasszak! kifejezetten ZENÉRE kell!


A Házimozi erősítőre azt mondják zenehallgatásra nem igazán jó,mert az kifejezetten filmekhez van kitalálva! Bár amit néztem azon van sima sztereó kimenet is?? ez nem tudom mennyire lenne jó "sztereó erősítőként" zenére??


Viszont néztem jó sztereó erősítőket egy kicsit magasabb árban ,de viszont a manual service szerint a házimozi erősítőnek kicsit nagyobb a teljesítmény leadása mint a sztereó erősítőnek és olcsóbb is!


Megérné az a plusz párnéhány' ezer Ft a sztereó erősítőre???



2012. júl. 4. 17:49
 1/2 A kérdező kommentje:

Esetleg ha ajánlanátok jó sztereó erősítőket amik szépen/dinamikusan szólnak + azért van teljesítményük is(nem álmodozom hogy 2x600W meg ilyen) de ami valóban leadja a kb 2x100-150W-okat!


Konkrétan A Sharp SX-8800 (vagy ennek teljes hi-fi rendszerét nézegettem) sajnos emberi áron nem találtam!

2012. júl. 4. 18:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés, de egyszerű a válaszom.

Ha csak zenét akarsz hallgatni, akkor általában elég a 2 csatorna. Ha mozizni akarsz, akkor min. 6 csatorna kellene.

DE! Ha az egyik tud 6-ot, akkor miért választanád a 2-t?


Szerintem ne higgy másoknak, bár igazuk lehet, de nem abban a kategóriában, ahol te gondolod. Ezeknek az eszközöknek több százezer Ft-nál van jelentősége. Én meghallgattam egy ROTEL szettet valamelyik médiás nagyüzletben (talán a Saturnban)és amikor darabja 500 ezer Ft, akkor már talán meg is halljuk a különbséget.

Hallgass meg egy házimozi erősítőt valahol, vidd el a kedvenc CD-det és teszteld le azon. Próbáltasd végig (ha engedik), hogy más hangfalakon is meghallgasd. Így tudsz mérlegelni, hogy neked milyen van otthon.


Ha még mindig érdekel a véleményem: nekem Onkyo 5.1-es erősítőm van és azért választottam, mert a többi hangzása utol sem érte. Mind zenei, mind mozi hanghatása teljes mértékben kielégítő számomra. Semmi magas, semmi mély, semmi dobozhang, csak a tiszta hang jön ki belőle. Annyira természetesen, mintha mindig is ott lett volna!


Manapság egy ilyen erősítő alig 60 ezer Ft. Sony 7.1-est láttam szintén ennyiért a múlt héten! De nekem most még mindig az Onkyo hangja tetszik a legjobban, éppen a természetessége miatt. Kicsit finomabbra hangolták a NAD erősítőket, mert hallhatóan simulékonyabb a hangja. Erősen vetekszik az Onkyoval! Nem hiába, mindkettőt ugyanaz a cég forgalmazza Magyarországon (Annex KFT).


Tehát: házimozi erősítő, Onkyo vagy NAD.


42/F

2012. aug. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!