Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hifista/Hifi-hez értő ember...

Hifista/Hifi-hez értő ember segítségét kérném egy kezdő rendszer összeállításához?

Figyelt kérdés

Több magyar hifis fórumra feltettem a kérdésem,de nem kaptam semmilyen választ ezért örülnék és megköszönném ha valaki ellátna pár tanáccsal/tippel/konkrét dolgot mondana erre a problémára:

Jelenleg van egy Kenwood KRF-V4550D erősítőm és mellette egy kommersz Jamo studio 180 hangfalpárnak látszó tárgy egy Heco 60wattos mélynyomó társaságában...Egy hete elszállt benne a mélyközép és elhatároztam,hogy itt az ideje komolyabb,minőségibb hangfalakat keresni.Használtat vennék,mert újra nagyon nincs keret így 40-50ezret szánnék rá.A szoba ahol elhelyezném 3×7 méteres.A hangfal/erősítő a gépre van kötve,az íróasztal 140centi széles és a két oldalán volt idáig a két jamo,tehát szinte mellette ültem ha hátrébb toltam a hangfalat akkor meg ki "takart" belőle az asztal,csak ha hátrébb ültem egy méterrel akkor volt normálisan hallgatható.Akusztikai szempontból nem a legjobb volt.Ezért gondoltam,mint laikus,hogy veszek egy nagyobb méretű polcsugárzót és mellé állványt,így viszonylag előnyösebben el tudnám helyezni.Erősítőt nem terveztem váltani egyenlőre,csak egy normális hangkártyát vennék a gépembe,bár nem tudom hogy az említett kenwood mennyire alkalmatlan minőségibb zenehallgatásra.Hátsó/centert nem is akarok mert 90%-ban csak zenét hallgatok így stereoban használnám.Ha valami hülyeséget mondtam javítsatok ki illetve ha van valami jobb ötlet a polcsugárzóknál azt is szívesen fogadom.Továbbá valami konkrét márka/típus is jól jönne..idáig Dali-t,Tannoy-t néztem,de nyitott vagyok mindenre.Valaki,valami ötlet?


2012. júl. 16. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdvözlet!


Érdemes lehet gondolkodni Mission 760, vagy hasonló dobozokban, sok lehetőség van: talán Wharfedale, Celestion, TDL, Tannoy, amiket különösen érdemes lenne megfülelned: Monitor Audio, B&W. Kicsit többért már ügyes, jó állapotú B&W-t kaphatsz használtan!! :)

2012. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kószi :) Azóta már jobban belemerültem a dolgokba és egy Tannoy mercury f2 boldog tulajdonosa lettem. :D Csodásan szól még házimozis kenwood erősítővel és pcvel összekötve is :)
2012. szept. 2. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!