Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember úgy véli, hogy a Windows XP a legjobb operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Íme itt 10 ok, hogy ezt megcáfoljam:

1.) Az Xp a két magos gépeknél csak egy processzor felhasználására képes(Az XP megjelenésekkor 2002ben még híre sem volt a Dual Corenak)

2.) Az Xp 1,5 GB RAM memóriát tud csak mozgósítani.

3.) XP-n nincs Jump List menü

4.) nincs Otthoni csoport

5.) Nem kompatibilis az érintőképernyőre

6.) A biztonsági rendszere könnyen áttörhető kémprogramokkal

7.) Nem 3D-sek a gombok

8.) Az ablakok közti gyorsnézet váltás átláthatatlan

9.) Az Xp lefagy a Visa vagy a Win 7 nem

10.)Nincs Aero glass felület...


Ezek az okokat végigolvasva használnál-e XP-t és miért?


2010. júl. 28. 19:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

1. ezt hol olvastad? Megfelelő programmal kihasználható

2. ez se igaz

3. az mi, és miért jó? :)

4. ?

5. talán nem mindenkinek létfontosságú

6. bármelyik rendszer feltörhető

7. az élet problémái!

8. én egész jól megszoktam az xp-set is.

9. ilyet nem tapasztaltam, nem kell minden vackot feltelepíteni

10. lásd 7-es pont.


Nem vagyok begyepesedett XP fan, használtam Windows 7-et (régi gépem miatt kellett visszaváltanom XP-re).

Ha van megfelelő hardver, és játékra kell (DX11) akkor kifejezetten megéri, meg a későbbiekben már csak az lesz támogatott. De ezek az indokok nem igaziak/nem valósak.

2010. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. Viszont 3 Sevice Packot adtak ki hozzá, és már a 2. tudta rendesen használni a két magot.

2. Akkor nekem miért látja és tudja használni a 3.2GB memóriát?

3. És? Nem az elsődleges szempont. A programok viszont tudnak hasonló funkciót.

4. Inkább nincs ugyanazon a hálózati eszközön többféle beállítási lehetőség.

5. Rengeteg érintőképes POS-terminál van. Driver kérdése az egész, nem az op.rendszeré.

6. Ha egy kémprogram fent van a gépen, akkor már úgyis rossz, legyen az Win7 vagy Linux. A kémprogram települése 99%-ban a felhasználó hibájából történik (tört program, játék). Azt megnézem, hogy SP2-től hogy töröd fel kívülről a tűzfalát...

7. Ez vizuális kérdés. Vannak rá progik, amivel azzá tehető.

8. Szintén van rá progi, hogy olyan legyen mint a Win7 Alt+Tabja. Olyat nem láttam még, mint a Win7/Vista Win+Tab váltása. Win7-en se használom...

9. Magától nem fagy le. A hibás működés szintén felhasználói hibákra vezethető vissza, szinte minden esetben.

10. Szintén egy vizuális kérdés. Viszont egy utolsó videokártyával és kevés memóriával megy rajta az office.


A lista nyilván nem a sajátod, most nem fogom kiguglizni hogy honnan vetted. A válaszok meg legalább saját tapasztalati dolgok. Az XP a legjobb oprendszer VOLT a Windows 7 megjelnése előtt. A Vista egy ipari hulladék.

2010. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Ha ezekből az indokokból értenék is vmit... Nekem ez már magas :|
2010. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Jó volt az a maga korában, csak elég gáz, hogy egy lassan 10 éves operációs rendszert használnak még manapság is elég sokan. Olyan mintha a Win95-öt még 2005-ben is használnád. Furcsa lett volna... Ezért mondható, hogy jó...
2010. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

talán csak azért ennyire népszerű,mert 10 éve ez volt,a vistát elkurták,a win7 meg még nem nyomta ki magát eléggé. az én gépemen xp van(7et nem érdemes rá rakni,átlagnál csak picivel jobb) páromén viszon win7(de neki 6magos procija van ahhoz kell is,nagy gamer a szentem)

de azért elmondom,én 4 éve még az egyik gépemen 95öst a másikon 98ast használtam ;)

2010. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Épp erre akarta kilyukadni amit az utolsó válaszadó ír.

Az XP EGY ŐSKÖVÜLET!!

2010. júl. 28. 20:02
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem az utolsó, hanem az előtte írónak van igaza!
2010. júl. 28. 20:03
 8/23 anonim ***** válasza:

Oké, csak nem mindenki rendelkezik olyan géppel, ami képes megfelelően futtatni. Ahogy cserélődnek (van ahol lassan, van ahol gyorsabban), úgy váltanak az emberek majd Win7-re, ahogy az régebbi rendszereknél is történt.

Te meg ne legyél azon kiakadva, hogy az emberek XP-t használnak, talán fáj? Ha a MS-nál dolgozol akkor megértem az aggodalmadat.

2010. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ilyeneket még nem hallottam...


DE


A 7-est szeretem, és azt használom. Már nem bírnék visszatérni az XP-re. Régen szerettem, de most kényelmetlen (pl. a start menü kereső nélkül szörnyű, ha sok program van), fapados, ronda, csicsás (majd kiégeti a szemem a rikító kék, a szürke még elmegy..)

2010. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Mivel a Microsoft sokáig nem adott ki új oprendszert, így az XP eléggé kiforrott lett, aztán jött a Vista, sok program nem futott rajta, a drivereket is későn adták ki a gyártók és az XP-ben megszokott dolgok Vistában máshova kerültek. Sokan visszaváltottak XP-re, az emberek megszokták, ill nem tudnak új gépet venni.

Win7-et használok, nekem nagyon tetszik, az új gépem már nem is kompatibilis az XP-vel, nincs rá driver így nem is tudtam visszaállni, de ez nem is baj :)

2010. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!