Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hagyományos filmes fényképező...

Hagyományos filmes fényképező fotóelőhívására van-e otthon is lehetőség? (fotónyomtató van-e olyan ami tud filmszalagról nyomtatni? )

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
sötétkamrát bárhol berendezhetsz, csak eleg drága és nehezen beszerezhetõ eszközök kellenek. viszont hagyományos filmtekercset is kinyomtathatsz ha veszel egy filmscannelt kb 10 , 20e forintért
2012. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

FF fotólabort fillérekből berendezhetsz, mert a régi cuccok már a kutyának se kellenek ,vagy épp kidobálják. A vegyszerek lesznek a húzós kiadások.

Szinest is elméletileg, de gyakorlatilag irreális és lehetetlen.

Ha meg valahol előhívatod a negatívot, akkor már csak szkennelni kell, utána tudsz nyomtatni. De ahol előhívják, ott valszeg lesz arra is lehetőség, hogy kérj róla szkennelést és cd-n elviszed.

2012. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor tökmindegy, a végén ígyis úgyis el kell vinnem a filmet laborba, előhívatni és csak utána lehet scennelni?

Akkor meg már ha elő van hívatva akkor minek... azt hittem ettől egyszerűbb... A kész filmet a gépből kivéve nem lehet scennelni? Elvileg nem kaphat fényt a film... (nem vagyok túl idős, ('91) kicsi voltam mikor az analóg fotózás világa volt, nem tudom pontosan mit hogy...)

2012. júl. 21. 11:55
 4/6 anonim ***** válasza:
elõhivatlan filmet nem lehet scannelni, csak ha már látható rajta a negativ kép. egyszerûbb digitális géppel dolgozni.
2012. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha scanneled a filmszalagot akkor eleve fényt kap, mert a scenner így dolgozik. Erős fénnyel világít.
2012. júl. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. júl. 22. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!