Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elszalasztottam egy jó albérle...

Elszalasztottam egy jó albérletet, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kiadó, két szobás, bútorzatlan tégla építésű lakás, amt igencsak olcsón adtak volna havonta. Egy nagyon szép, kertvárosi részben volt, az ablakai egy ligetre néztek. Volt hozzá külön konyha, spájz. Pont kapóra jött volna, hiszen éppen egy lakáseladás előtt állunk szüleimmel (most végeztem az egyetemen), és az otthoni bútorokból be tudtam volna rendezni. A gond az volt, hogy túl sokat dilemmáztam rajta, és közben valaki elvitte, állítólag hosszú távra. Mit érdemes tenni ilyen esetben (azonkívül, hogy tanuljak az esetből és keressek másikat)?

2012. jún. 2. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán beszélhetsz a tulajjal, hogy ha mégsem jön be az albérlő, tehát valami miatt problémás, pl. nem fizet rendesen..., értesítsen, mert érdekelne a lakás.

Persze csak ha nem veted bele magad alaposabban az albérlet keresésébe most, tehát maradsz otthon.

De ez ugyebár nem két hét alatt fog kiderülni. Mármint hogy rendes-e aki kivette a nózid elől.

Ezen kívül elkébzelni sem tudom, hogy mire gondolsz, hogy mit lehetne csinálni. Az albérlőt nem küldheted el, a tulajnak nem mondhatod, hogy rakja ki...

Tehát marad, hogy tanulj az esetből.

Vagy amit írtam.


Egyébként csendben megjegyzem, hogy szerintem semmi sem történik véletlenül. Legalábbis nálam mindig utólag kiderül, hogy úgy jó, ahogy alakult, hiába tűnt az egyik leg rosszabb variációnak, és bosszankodtam rajta egy csomót.

2012. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. Hogy a legérdemesebb nála puhatolózni, hogy ha "nem jön be" az albérlő, akkor engem válasszon utána (mondjuk telefonon keresztül)?
2012. jún. 2. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én felhívnám valami ürüggyel. Pl. mintha nem emlékeznék, hogy milyen távra vette ki az illető a lakást, vagy mintha nem emlékeznék pontosan, hogy akkor kiadta, vagy csak esélyesnek tartotta...Ezt te tudod, hogy milyen ürügy az, amivel még nem csinálsz magadból teljesen h.lyét:) Melyik az a dolog, amiben bizonytalan lehetsz. Mikor mondja, hogy kiadta, hosszú távra, akkor a beszélgetés végén, miután igen hallhatóan, és többféle képpen is elmondtam, hogy mennyire sajnálom, hogy lemaradtam róla, akkor mosolyogva/viccesen, de nem túlzásba esve, hogy azért tudja, hogy komolyan beszélek, akkor közölném vele, hogy ha véletlen nem lenne problémamentes az albérlő, akkor nagyon hálás lennék, ha gondolna rám.


De továbbra is azt mondom, hogy biztos nem véletlen, hogy lemaradtál róla.

2012. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!