Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vajon a mai technológiánkkal...

Vajon a mai technológiánkkal képesek lennénk lézerkardot készíteni, esetleg már elkészült egy? (pl NASA meg ilyenek gyártanák :D)

Figyelt kérdés
Egyszer, mintha régen erről szó lett volna haveri körömben, hogy lehetséges a fenti rétegben, meg a nagyon gazdagok, a milliárdosoknak lenne jó, bár nem tudom. Hogy olyan sokba kerülne. Tehát egy igazi lézerkard, nem az a vacak játékszer. Mert mi kell hozzá? Kristály például és egyéb alkatrészek és kész is. De lehet az egész hülyeség.

2012. aug. 13. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Lézerrel jóideje tudnak vágni fémet is CNC gépeknél. Te meg gondolom FÉNYKARD-ra gondolsz (CSillagok háborúja) :)NA olyan nincs igazi még.
2012. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja, olyanra gondoltam. Szóval fénykardot akkor még nem lehet. Majd ezer év múlva, mikor meghódítottuk a galaxist :DD.
2012. aug. 13. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer láttam egy műsort a discoveryn ott pont ezzel foglalkoztak vagyis kb másfél órán át a lézerkardról beszéltek én úgy a közepe fele kapcsolódhattam be a címére sajnos már nem emlkészem de ott megpróbálták elméletben elkészíteni és mondták hogy nem tudnák szabályozni a lézer hosszúságát menne csak a végtelenbe egyenesen átvágva mindent szóval jelenleg nem tudunk lézerkardot csinálni vagyis én nem tudok róla deén régen a télapótol mindig lézerkardot kértem de sose kaptam :( De amúgy ahogy az első is irta már régóta használnak lézert az orvostudományban de hadakozási célokra még nem nagyon de majd jön egy zseni egy másik univerzumból aki elhozza nekünk ezt a csodálatos technikát. És akkor majd parika spray helyet fogják használni a tini lányok.
2012. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én is láttam azt a műsort, egy szőke hajú kínai vezette, és sci-fi rajongóknak vitt egy tervet, amiben megoldották h ne nyúljon végtelenig a lézer. A leendő lézerkard olyan elven fog alapulni, mint a mai játék lézerkardok, valamifajta fémből alkotnak egy teleszkópos csövet, ami kijön a markolatból, és plazmát engednek bele.

[link]

2012. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Plazma vágó már régóta létezik, persze nem olyan mint ami fimes kellékként egy kitaláció alapján a mesében elhíresült.

A plazma viszont nem lézer. Viszont vágni, olvasztani nagyon jól lehet vele. A hossza sem nagyon hosszú.


Itt egy kis infó a plazma vágásról, hogy kicsit kilépjünk a mesék világából: [link]

2012. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Varga Áron válasza:

Tudom hogy olyanra gondolsz ami tényleg vág, de létezik civilek által is megvásárolható fénykard, ami bekapcsolva úgy néz ki mint egy filmbéli, csak nincs hang, meg nem tudom, hogy mennyire strapabíró ha egy játékos, vagy kisfilmhez való csihi-puhiról van szó. :) Itt egy videó róla.

https://www.youtube.com/watch?v=h4FARTwYGso

2015. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!