Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az oroszok a legfejlettebbe...

Ha az oroszok a legfejlettebbek az űrkutatásban, miért van, hogy sokan még a Roszkoszmosz nevét sem ismerik, de a NASA-t mindenki ismeri?

Figyelt kérdés

2012. júl. 25. 20:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az oroszok már Holdtámaszpontot is terveznek.Miért mindenki a NASA-t tartja az űrkutatás fellegvárának?10 emberből szerintem nem is tudom hány tudna a Roszkoszmosz létezéséről.
2012. júl. 25. 20:52
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért mert a NASA csinálja a legtöbb "tiszteletre méltó" dolgot és a legtöbb felfedezés is az ő tiszteletük, míg az Oroszok csak ülnek és csak "fejlesztenek"
2012. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Kína meg bányát akar nyitni.Ezenkívűl saját űrállomást épít.Jó kérdés,hogy ki a legfejlettebb.
2012. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Abszolút más dolog a fejlettség, meg a reklám.

Itt a sarki hamburgeresnél is jobb hamburgert csinálnak, mint a mekiben, mégis mindenki a mekibe jár.

2012. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fejlettebb szerintem erős túlzás. Amiért most orosz technikára alapoznak az amerikaiak azaz, hogy olcsóbb és nem igazán van más. Olcsónak pedig azért olcsóbb mert az orosz űrsikló program már vagy 30 éve véget ért, a működőképes Buran pedig megsemmisült egy raktár balesetben.
2012. júl. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Roszkoszmosz hány embert küldött a holdra? Hány űrtávcsövet lőtt fel? Milyen eredménnyel záródtak a marsexpedíciói? Hány űrszondája hagyta el a naprendszert?


Szerintem ébredj fel.

2012. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam,hogy az űrkutatásban az oroszok állnak az élen,utánuk a kínaiak és az amerikaiak csak harmadikak.
2012. júl. 25. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikori az a könyv?
2012. júl. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

A NASA-t azért ismeri mindenki, mert:

- benne van egy csomó népszerű amcsi filmben,

- erőteljes népszerűsítő kommunikációt folytat.


Ha megnézed a két cég oldalát, rögtön látod a különbséget: az egyik egy sima céges honlap főleg szövegekkel, a másik meg egy színes, képes, tanároknak és diákoknak szóló külön részekkel ellátott mulktimédiás webhely.


Az, hogy valami ismert és hogy jó, az meg ugye két külön fogalom.

2012. júl. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as,2012-es volt a cikk.
2012. júl. 26. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!