Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 1 hónapja vettem a Vaterán...

Zsuzsiiii kérdése:

1 hónapja vettem a Vaterán egy Orion Tv-t 45000 ft-ért, amely most bekapcsolásnál nem működött, fekete alapon színes csíkok jelennek meg, kb 15 perc után jön vissza a kép. Az eladó nem akarja visszavásárolni. Mi tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
Szerelővel megnézettem, hátha meg tudja csinálni, de megnézte és "több tévéből összetákolt gánynak"minősítette, így sajnos nem tudja megcsinálni. Javasolta vásároltassam vissza.
2012. szept. 6. 17:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%

Legalább valami nagyképernyős cucc? Elég bátor döntést hoztál a márka/ár és vatera kombinációval.

Szerintem is jól mondja az előző, hogy vetesd vissza az illetővel, ha meg lesz*rja akkor mond meg feljelentés lesz belőle, amivel megszívja.

2012. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 tetro ***** válasza:
70%
Feljelentés? Magánszemély nem köteles garanciát vállalni, a tv pedig a vásárlónál hibásodott meg...
2012. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Első, de okos vagy :) Egész pontosan mire is lenne kötelezhető az eladó magánszemély?

Zsuzsika, én az eladó helyében elhajtanálak a halál retkes farkára. Mégis, meddig gondolod, hogy az eladó tartsa a hátát a már nálad lerohadó tévé miatt?

2012. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hát kedves Zolika. Javaslom vedd meg tőlem ezt a Tv-t azt mondom neked, hogy tökéletesen működik, gyorsan összetákolom neked hogy működjön legalább egy hétig, aztán meg ha jönnél reklamálni egy hónap múlva elhajtanálak a retkesbe én is.
2012. szept. 6. 18:27
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan erről van szó. Kipróbálom, működik, fizetek és boldogan elhúzok vele. És ha egy hónap múlva lerohad, akkor te teli pofával röhöghetsz rajtam, hogy így jártál kisfiam.
2012. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

zolika sem sűrűn ismeri a tisztesség fogalmát. a vicces, hogy még el is fogadja ha valaki átveri őt. Ez nagyon súlyos.

Kérdező. Írj vaterának ilyenkor milyen jogi lehetőségeid vannak. Gondolom kiállnak a vevők mellett és a tisztességes kereskedés mellett. nekik sem érdekük, hogy elszaporodjon a sok parazita, akarommondani zoligyerek.

2012. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen biztatásod. Mindenképp fogok írni, a fogyasztó védelemnek is, találtam rá jogszabályt egyenlőre egyet. Még kutakodok. Vaterán is meg érdeklődöm, hátha valami okosat tudnak mondani.
2012. szept. 6. 18:44
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogszabályt találtál? Hogy én, a parazita is lássam, miről van szó :)
2012. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó nem köteles visszavásárolni, ha nem írtatok adás-vételi szerződést, amiben szerepel a garanciavállalás (1 hónap, fél év stb.). Ha megegyeztetek 1 hónapban és az 1 hónap után 1 nappal romlik el, nem köteles felelősséget vállalni...
2012. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én kérek segítséget, azt még én írjak neked tanácsot.

A tájékoztatásról való jog, mindenkit megillet,amely kimondja, hogy a fogyasztónak megfelelő tájékoztatást kell kapnia a termék összetételéről, minőségéről, használatáról.

De ha nem tudsz okosat írni, szerintem ne is írj, mert veled nem jutok előrébb úgy látom.

2012. szept. 6. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!