Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Harman/Kardon HK980 erősítő...

Denes1 kérdése:

Harman/Kardon HK980 erősítő Subwoofer probléma?

Figyelt kérdés
Egy olyan ember segítségét kérném akinek Harman/Kardon HK980-as sztereó erősítője van. A problémám az lenne, hogy vettem a meglévő sztereó rendszer mellé egy kiegészítő aktív sub-ot, a kérdés, miként tudnám a mélynyomót az erősítőre csatlakoztatni úgy, hogy a hangerő szabályozásánál a mélynyomó hangereje is változzon? Most jelenleg a "CDR IN" bemenetre érkezik a hang, a távozó "CDR OUT" kimenetre van kötve a sub, de ez a kimenet nem szabályozott. Az erőlködőn van egy "PRE OUT" kimenet is ami a sub-ok számára van elvileg (tudásom szerint) fenntartva, de kimeneti jelet még nem tudtam kicsikarni belőle. Ha valaki segítene a problémámra optimális megoldásában azt nagyon megköszönném.

2012. szept. 15. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hali

Tudomásom szerint a "pre out" -ra kell kötni, de ez egy nem erősített kimenet, szóval tekerd fel a sub -ot.

Ha azt akarod, hogy egyformán erősítse, akkor egy rca, vagy jack elosztóra lesz szükséged a cd lejátszótól, vagy a számítógéptől. Egyébként ha gépről szólna, ott egyszerűbb, ugyanis ott a sub/center kimenet.

2012. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia.

Nos a helyzet az, hogy számítógépről szól ugyan a zene, de nem belső hanem külső hangkártyáról (Creative Sound Blaster X-FI HD USB 2.0) ami sztereó, így a "sub/center" felejtős. A hangkártyáról megy a jel az erősítő "CDR IN" bemenetére, és a "CDR OUT" kimenetre van kötve az aktív sub (polkaudio psw110) RCA csatin keresztül. Ahogyan írtam a sub aktív, és én úgy gondolnám, hogy a PRE OUT kimeneti jele meg kellene, hogy hajtsa a mélynyomót, vagy nem? Viszont azzal sem vagyok tisztában, hogy a PRE OUT kimenet szabályozott vagy fix.?

2012. szept. 16. 07:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Erősítő függő ez a szabályozás, próbáld meg, hogy feltekered a hangerőt az erősítőn 30-40% -ra a subot pedig mono-ba kötöd be RCA-val pre-out -on mondjuk a jobb oldalra.

Ha így nem működik, akkor veszel egy jack elosztót.

[link]


Lehetséges még egy olyan összekötési lehetőség is, ahol nem alacsony vonalon (RCA) hanem magas vonalon, hangszóró kábellel kötöd be a sub-ot. Erősítő B oldal - mélyláda high level input mint itt is : http://www.youtube.com/watch?v=ZpSAQDjuWN0

2012. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!