Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora teljesítményű PMR...

Mekkora teljesítményű PMR rádiót lenne érdemes venni erre a célra?

Figyelt kérdés

Egy olyan kézirádió szettet szeretnénk vásárolni, amivel panelházas övezetben is kb 5-6 kilóméteres hatótávolságon belül tudunk beszélni.


Kérdésem, hogy egy PMR rádió,ami 500 mW adóteljesítménnyel rendelkezik alkalmas lehet-e erre a célra? Előre is köszönöm!


(Midland G7E XTR-t fontolgatjuk)



2012. okt. 11. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nem. szerintem még az 1wattos is kevés. ezenkivül nem tilos a használata? meg kézi hasábbal szerintem nem fog menni. telepitett antennás mindenféleképp kell
2012. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

PMR még légvonalman se nagyon tud ekkora távot.

Panel közt meg végképp nem ha nincs rálátás szabad szemmel.

Felejtsd el.

2012. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elvileg URH-zni tilos abban az esetben ha a Nemzeti Hírközlési Hatóságtól nincs engedély frekvenciahasználatra. Sima ,,vókitókit,, bárki használhat, a pmr rádió pedig elvileg annak számít. Sík vasbeton mentes terepen akár működhetne is ez a hatótáv ekkora teljesítmény mellett?
2012. okt. 11. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
még ott sem.. egy réten sem viszed át 6km-ert.. attol függetlenül hogy ez relativ.. mert volt amikor 4wattosal pc9-el 2500km-el odébb lévökkel beszélgettem.. de volt hogya a sarkon lévövel pont ugyanakkor nem tudtam
2012. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

– épületen belül: 200 m, illetve 15 emelet;

– vasbeton épületek között: 0,2...0,5 km, ha nem látják egymást a rádiók;

– városban, ill. autók között: 0,6...1,5 km;

– külvárosi környezetben: 1,5...2,5 km;

– nyílt terepen, sík vidéken: 2,5...5 km.


Ezzel számolj, mindegy milyen csicsás rádiód van, ettől csak kevesebbre számíthatsz a gyakorlatban, mivel a PMR az szabvány, tehát minden rádióra vonatkozik.

2012. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!