Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tanácsolják azt hogy...

Miért tanácsolják azt hogy először kisebb teljesítményű motorral érdemes elkezdeni gurulni?

Figyelt kérdés
Mert ugye a kisebb teljesítményűnek is ugyan annyi a megengedett sebessége mint egy nagyobbnak, ugyan úgy lehet velük esni vagy éppen felelőtlenül vezetni oket.
2012. aug. 2. 04:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De a maximális sebessége - ugye mert az ember hajlamos elfelejteni, hogy mennyi a megengedett - alacsonyabb.

Meg egy 125-ösön ha eltekered a jobb markolatot nem történnek olyan hirtelen a változások - míg egy 600-ason ha egyet rántasz a gázon azt veszed észre hogy 20-30 méterrel arrébb vagy.


Én sokat motoroztam szocimotorokkal, amiknél ha kicsit odarántasz neki csak a hangjuk lesz mélyebb, aztán komótosan megindulnak. Utána ráültem egy páréves nagymotorra, egyesben rántottam kicsit a gázon és a következő amit érzékeltem hogy az aszfaltot elhagyva próbálom esés nélkül visszahozni a masinát..

2012. aug. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha egy 125-ös vagy 250-es gépnek húzol egyet (mert épp vagizol a csajoknak a pirosnál vagy megijedsz és gyorsan akarsz elindulni, hogy még "beférj a kamion előtt") akkor az történik, hogy szépen elindul.


Ha ugyan ezt megteszed egy ZX-6R-en vagy gixeren akkor ilyen és ehhez hasonló vicces dolgok tudnak történni veled:


https://www.youtube.com/watch?v=y8cDMlQOtT0

2012. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
hogy az ilyen hülyegyrekek mint te (már bocsánat) ne 200-zal menjenek a város főutcáján; illetve hogy megtanulj motorozni. mert lehet hogy hayabusaval mész 300-at is, csak tudod ha egy kanyart nem bírsz bevenni az picit gáz.
2012. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de igy 52 évesen azt hiszem már kinottem a "hülyegyerek" kategóriából. No de elnézem neked, nem tudtad.

Szóval igy öreg fejemre szeretnék elkezdeni motorozni, ezért kíváncsiskodom.

A segítő szándékúaknak köszi a választ!

2012. aug. 2. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 250es géppel lehet kezdeni. De 50 évesen mondjuk már van annyi esze az embernek, ha ráül egy 600as gépre, nem húzza neki mint az állat. Azzal is lehet annyival menni mint a 250es, csak kordában kell tartani a jobb kezedet, ami azthiszem érett korban nem okoz problémát. Már csak azért sem, mert így egyből azt szokod meg, hogy a motor bizony megugrik alattad ha gázt húzol, és így ezt érzed természetesnek. Amíg ha 250ről ülsz át 600ra, nagy meglepetés érhet...
2012. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A valóságban a motor nem (csak) akkor szokott kiugrani az ember alól, mikor hülye módon húz neki egyet. Hanem fogsz a jó minőségű magyar utakon egy k*rva nagy kátyút, véletlen meghúzod a gázt, a nagymotor megindul mint az isten nyila, csúszol hátra és egyre jobban húzod a gázt aztán taracki perecke.


50 évesen szerintem is van mondjuk már annyi eszed, hogy nem kell attól félni, hogy a lányok előtt menőzve akarsz egykerekezni (bele az árokba), de én akkor sem ülnék a helyedben 250-nél nagyobb sportgépre vagy valami chopper / cruiser / szelíd túra motorból 600-asnál nagyobbra.

2012. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kisebb teljesítményű motorok toleránsabbak a kezdő/ügyetlenebb sofőrökkel. Egy nagyobb teljesítményű motor már nem kegyelmez, ha azzal hibázol földhöz csap.
2012. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fölöslegesnek tartom magyar utakon egy korosabb úrnak 250ccm-nél nagyobb gépet...azok is bírnak menni és a túratempóra (sőt még autópályán is) tökéletes.Az más,hogy lerakod pl az A jogsit,mert az jobban megéri.
2012. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
250-es géppel tuti nem mennék semmi pénzért autópályára, mert nincs 140-es utazója.
2012. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52 évesen is ugyanúgy fáj hason csúszni az aszfalton, így azt javaslom fogadja meg a tanácsot, hacsak nem a Hortobágyon akar motorozni a homokban.
2012. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!