Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van még értelme Apple Powermac...

Van még értelme Apple Powermac G4-et venni? (vagy hozzá hasonló régebbi Apple számítógépet/laptopot)

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy Mac-et (OS X rendszerrel természetesn) és lehet, hogy 1-2 éven belül vennék is csak még nem használtam olyan gépet amin OS X fut max boltban és 1 ismerősömnél és úgy gondoltam ha vennék egy ilyen régebbi gépet azzal kitudnám próbálni, hogy mégis hogyan működik és megtanulnám kezelni (mert eddig windows-t használtam és ez teljesen más) és ha esetleg mégse tetszene akkor nem 500ezer forintot dobnék ki hanem csak 20-30ezret. Van értelme ilyen régi gépet venni? Lehet még használni valamire? jó gondolom, hogy nem fut rajta el a legújabb Final Cut Pro, de internetezni esetleg , régebbi photoshop vagy hasonló programok azért működnek rajta?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2012. dec. 7. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

PPC-re max Leopardot lehet feltenni.

Egy ilyen gép jóval gyengébb lenne, mint a mostani a géped és lehet egy életre megútálnád.

Miért nem veszel használtan? Jóval olcsóbb. Egyébként sem 500e egy Mac.

2012. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

igen gondoltam hogy csak gyorsabbak meg többet tudnak az újak, csak eddig windows-t használtam és párszor próbáltam ki boltban meg 1-2szer ismerősömnél és tetszene meg érdekelne csak hát ez eléggé más mint egy windows :D és hirtelen azt se tudtam hogy hova kattintsak hogy egy internetet megnyissak. Viszont használtan is kb fele amelyik jobb és az is legjobb esetben 150-200ezer akkor meg inkább gyűjtök még és veszek egy újat. Egy új 15"-os MacBook Pro az 599.990Ft a honlapjukon szóval sajnos nem olcsó és ha most ezt megvenném és utána rájönnék hogy hoppá ez nekem bonyibb meg nem is értek hozzá akkor az elég gáz...

a PPC az mi? (lehet hogy nagyon hülye kérdés bocsi)

és akkor milyen mac lenne az amelyik már jó?

2012. dec. 8. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:

A PPC az a Power PC. Egy másik architektúrára épült.

Ha netezni akarsz gépet venni, akkor fölösleges 600e-et kiadni érte. Sőt ezért még egy Mac is totál fölösleges.

20-30e-ért meg egyébként sem kapsz normális Mac laptopot csak valami leharcoltat. Ami egyébként is csak max 14"-os kijelzővel rendelkezik, de inkább 12-essel.

150-170e-ért már használtan kaphatóak pár éves gépek, akár garanciával is kicsit drágábban.

Ha meg nem tetszik még mindig tehetsz rá vindózt. :)

2012. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D valószínű hogy windows-t nem tennék rá! és persze nem csak netezni kéne. pl. a final cut-ra nagyon kíváncsi lennék mert szeretek videókat szerkesztgetni (kezdőbb szinten még csak, de fejlődésben vagyok :D) de akkor mi az amiért megéri mac-et venni?
2012. dec. 8. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Van aki szerint semennyiért sem éri meg, van aki szerint 1 misiért is megéri. Gyakorlatilag pénztárca kérdése.

A vint azért írtam, mert végső esetben azt raksz rá és lesz egy jó laptopod.

G4-en ne akarj videót vágni, hacsak nincs rengeteg időd. Netezni meg emailezni egyéb ilyen alapdolgokra talán jó, de még a flash sem fut rajta rendesen.

2012. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!