Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme így folytatni a...

Van értelme így folytatni a dolgozatot? A ti konzulenseitekkel már volt hasonló?

Figyelt kérdés

Nem ír semmit a konzulensem... :/ Ami azért vicces, mert írta, hogy a héten foglalkozunk a dolgozatommal, de még csak annyit sem reagál, hogy ukmukfuk, pedig ha olyan van, mindig megírja, hogy most éppen nem vagy mégsem ér rá. Miközben facebookra beugrott, tegnap reggel épp az ő "cselekvése" fogadott engem. És remek módon a másik konzulensemtől sincs semmi......


Fél éve dolgozok ezzel, de egyáltalán nem látom most értelmét, hogy folytassam, mert épp a fő-fő részben nem tudok segítséget kérni és én már belülről nem tudom megítélni, min kéne javítanom, a szüleim meg aztán "jó sokat" értenek ehhez... :/ Ti már voltatok így? Hogy lendültetek túl ezen? :/


2012. aug. 16. 03:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Most menstruálsz, vagy mi van veled? Nincs is szorgalmi/vizsga időszak, örülnél, hogy a nyár közepén szóba álltak veled!
2012. aug. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is volt ilyen,d e én nem rinyáltam miatta a GYK-n. Igen, a külső konzulensem 9 héten keresztül semmire nem reagált. Se telefonra se emailre se személyesen nem tudtam keresni...

És ittvagyok, élek, 5-ösre lediplomáztam mérnökin.

Írd ahogy Te gondolod, és kész. Ha nem gondolod sehogy akkor nagyon komoly gondok vannak...


Én írtam úgy ahogyan én elterveztem és kész. 9 hét után már nem volt idő alapjaitól átformálni így nagyon nem kötekedett ilyenekkel...

2012. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, csak tudod szeptember végén/okt. elején le kell adni a dolgozatot és örülnék, ha be tudnám fejezni. Ezt a konzulensem is nyilván tudja. Ha meg elkezdődik a szorgalmi időszak fele ennyi időm se lesz, hogy rendesen befejezzek mindent... :/
2012. aug. 16. 08:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocs második, ez nem neked szólt.
2012. aug. 16. 08:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Megírtam, szó sincs róla. Tkp. végeztem vele, csakhogy én hiába olvasom újra meg újra, nem tudom mi a baj vele, csak azt látom, hogy baj van. 2 hétig nem olvastam, aztán megint és nem stimmt valami, látom, csak nem tudom, mi. A konzulensemmel meg szeretném átbeszélni, hogy rontottam el... Meg az is lehet, hogy nem rontottam el, csak én gondolom úgy. Azért lenne jó, ha reagálna.
2012. aug. 16. 08:11
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha októberig le kell adni a szakdolgozatot, akkor semmiképp se válts konzulenst, addig zaklasd, amíg nem reagál a keresésedre. Én is ugyanígy voltam, de a tanszék sokat segített, próbáld meg őket
2012. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Mondok egy durvábbat: az én konzulensem nem is ért a témámhoz. Pedig ő adta...

Februártól májusig kellett 40 oldalt leadni, amin én rengeteget dolgoztam. Átküldtem neki két héttel leadási határidő előtt, hogy nézze át. Tippelj mikor néztük át... Leadási nap előtti éjszaka. Alig aludtam. Volt is sírás-rívás, hogy nem leszek vele kész.

Most csinálom a második felét és teljesen kivontuk a forgalomból a belső konzulenst. Ezt a külső javasolta, miután látta, hogy egy-egy vele lezajló konzultáció után abba akartam hagyni az egészet, mert mindenbe beleköt, én meg csak ideges leszek tőle. (És neki kell helyrerakni. :D ) Szóval én már ezen nem is stresszelek.

Én októberben leadom majd a szakdolit is biztos. Ha tetszik a konzulensemnek, ha nem...

2012. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő, köszönöm!


Utolsó: most nekem is jól jönne egy külső konzulens. :D

2012. aug. 16. 09:06
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Nincs mit. :D

Nálam ott szakadt el a cérna, hogy hetekig rám sem néz, majd lecsesz, hogy miért nem úgy csináltam, ahogy ő gondolta... Úgy, hogy előtte nem is beszéltünk, hiába kerestem. És mivel nem szakmabeli, hülyeségeket is javasol. (Nagyon okos ember amúgy, csak nem ebben a témában.) Olyan dolgokat kér, amiket az iparban nincs is csinálnak, nem is foglalkoznak vele és se ember nincs rá, se eszköz. Ergo totálisan lehetetlen dolgokat... Én bólogatok mint a kiskutya a szélvédő mögött, mert nem merek neki ellentmondani, mivel az életem a kezében van. (Ez erős túlzás, de akkor is.) Ezután tök idegesen bemegyek a gyakorlati helyre, előadom bánatom. Ekkor tiltott el a külső konzulens minket egymástól. :D Megbeszéltük, hogy csak a kész szakdolit tesszük már elé, amit a cégnél többen is átnéznek. Így nem tud már belekötni, mert kész van és olyan emberekkel nézetjük át, akik biztosan értenek hozzá, így akkora baki se lesz benne.

Szóval mi így tudtuk megoldani, hogy ne kapjak idegösszeroppanást. :D

2012. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor szerencséd van. :D Engem anyu szokott nyugtatgatni, csak ő nem tudja átnézni a dolgozatom. :D


Meg az a helyzet, hogy nem is lennék ennyire magam alatt, ha nem beszéltünk volna már többször arról, hogy nyáron egyszer összeülünk (teszem hozzá, ő hozta ezt szóba még év vége környékén).


Szóval szorgalmasan is dolgoztam, meg minden, néha írtam neki, hogy ha tud, akkor küldjön el egy tanulmányt, mert nincs könyvtár és tudom, hogy neki megvan.


Most meg elérkezett az idő, hogy szükségem legyen egy személyes kiigazításra. Írtam neki, azt írta, hogy jó, de éppen nyaral, de ha "ekkor és ekkor" visszajön, akkor beszélünk. Már elmúlt ez az "ekkor és ekkor", ezért írtam neki "emlékeztetőt"... Na igen... Egy mondat sem, hogy "mégsem érek rá"/"jó a dolgozat, haladjon csak vele egyedül"/"rossz a dolgozat, ne adja le, majd máskor és szorg. időszakban foglalkozunk vele"/stb.


Szóval ezért... :/

2012. aug. 16. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!