Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Polárszűrős 3D szemüveg...

Polárszűrős 3D szemüveg használható fényképezőhöz is, mint polárszűrő?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak az elnevezésük megtévesztő, de elég logikusnak tűnik a dolog :)

2012. dec. 29. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvielg igen, de fotózáshoz optikai minőségű síküvegnek kell lenni a szűrőnek, mert szétcseszi a képet.
2012. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a műanyag lencse nagyon gyengeminőségű, hogy arra használd. Persze képet látsz rajta keresztül de elég gyenge lesz az élesség.


Egyébként próbáld ki, csak a szemed elé tenni és úgy nézd (ha majd lesz) a kék égboltot a nap irányára merőlegesen és közben forgasd a szűrőt. A szemüveget a szárai miatt nem lesz egyszerű, de a polarizációs szűrő úgy működik, hogy megfelelően irányba kell fordítani ahhoz, hogy a megfelelő hatást létrehozza. Meg kell próbálni úgy is, hogy a másik irányból nézel át rajta keresztül és úgy forgatod el 90 fokkal.


Ami polarizálja a fényt a környezetben az több (sok) féle dolog lehet. Lakásban pl. egy asztal felületen szekrényen megcsillanó fény, ami pl az ablakból v. egy lámpából érkezik. Ilyenkor a szemből érkező fény, ami laposan éri a felületet, az polarizálódik. Szabadban a tiszta ill. bárányfelhős égbolt azon része, ami merőlegesen áll a nap irányára. A fák csillanó levele, a zöld felületek, azokról szépen leszedi a fakító csillogást (a megfelelő irányba forgatott szűrő). Aztán a víz felület vagy egy autó üveg ablaka.


Szerintem csak az egyik szűrővel foglalkozz. keresd meg a szűrő megfelelő irányát és keresd a természetben a polarizáló dolgokat. Keresd a látványban azt ami a polárszűrő elforgatására változik. Egyszerűen csak nézz körül és úgyis rájössz. Persze lehetőleg ne ilyen borús időben. Tiszta napsütés mellett jön létre ez a hatás.


Egy időben mindig hordtam magammal polarizációs szűrőt és amikor napsütéses idő volt, akkor mindent néztem magam körül, miközben elforgattam a szűrőt oda-vissza.


Amikor oldalról süt a nap, akkor a szemben lévő hegy tetejéről még a párát is eltünteti. Nagyon jó dolog egy polarizációs szűrő a fotózáshoz. Persze nem az a vacak műanyag lap amit a mozikban adnak, viszont gyakorolni a szituációk keresését, tanulni az is jó.


Olcsó polarizációs szűrőt a Soosfotó -nál vehetsz. Ott átmérőtől függően 2000,- től 7000,-ig vannak az árak.


[link]

Bal szélén a "fotó" feliratra kattintasz.

A megnyíló menüben a szűrőkre.

Ott kiválasztod a méretet és keresed a polarizációs szűrőt.


Létezik ilyenben lineáris és cirkuláris szűrő.

Egyetlen esetben érdemes cirkuláris szűrőt választani, ha félig áteresztő tükör van a gépben, ami a keresőhöz viszi a képet. Azért mert a félig áteresztő tükör is polarizál és a szűrő síkjával összeveszhet. Vagyis amikopr a szűrő polarizációja éppen olyan irányú, hogy kioltja a tükrön is polarizálódó fényt, akko nem csak alig látod vagy nem is látod a képet de a fénymérő sem látja az optikába jutó fény mennyiségét és hibás lehet az expozíció.


Jó szórakozást! :-)

2012. dec. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szívesen néznék én mindenféle szűrőt, de fogalmam nincs, hogy az én kamerámra hogyan lehetne ezeket ráapplikálni. Egy Panasonic HDC-TM60-ról van szó.
2013. jan. 2. 04:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig köszi a kimerítő választ :)
2013. jan. 2. 04:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress rá, hogy van-e hozzá szűrőtartó. Ha meg nincs, akkor egy flakonból meg szigszalagból készíthetsz.
2013. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis kompakt kamerához is szoktam használni, de mivel azon semmilyen lehetőség nincs a felszerelésére, ezért csak elé tartom olyankor. Viszont ilyenkor könnyen tükröződik, ha megcsillan benne a gép burkolata.
2013. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!