Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a legmegfelelőbb hangbeállí...

Mi a legmegfelelőbb hangbeállítás?

Figyelt kérdés

van pl egy pc, amin keresztül zenéz játszok le.

Millió helyen lehet állítani a hangerőt, a basszust, de hogyan érdemes?

A pc-t hangosra venni, vagy a hangszórón állítani a hangerőt? Ugyan így a basszust a hangszórón, vagy pc-n tekergetni?


2013. febr. 8. 16:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy teszem azt telefonról autó hifire bluetoothon zene.

Állítsam a telefonon halkra és az autón hanogsra vagy fordítva?

2013. febr. 8. 16:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az erősítőn van hangerő szabályzó, akkor ott állítsd a hangerőt, és a jelforrás legyen maxon.
2013. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A hanghullám (SW) hangerejét érdemes maximumra állítani, mert így a halkabann szóló frekvenciák is hangosabban szólnak és több részletet hallasz ki a zenéből, én ezt tapasztalom. Így a fő hangerőt jóval lejjebb kell majd venni esetleg, hogy ne legyen túl hangos. A szoftveres hangszínszabályzás jobb, mint ha a hangfalakon tekergeted, mert a legtöbb lejátszóban ill. hangkártya driverben sávonként lehet állítani a hangszínt. A hangfalon mondjuk hagyd középállásban. Remélem segítettem valamit. :)
2013. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kb én is így gondoltam, hogy a szoftveres részt felvenni.

Viszont mi a helyzet pl a basszussal? Alapból 50 es értékre van állítva szoftveresen egy 100 as skálán. Hagyjam úgy és a hangszórón piszkáljam feljebb, lejjebb?

2013. febr. 8. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A fő hangerőt azért kell a hangfalon állítani, mert ha ha halkan hallgatod, de középállásban van a szabályzó, akkor zaj, és sistergés is megjelenik, amit a zene már nem nyom el. (Az erősítő minőségétől függ a mértéke) Ez egyébként teljesen megegyezik a szoftveressel, ugyanaz a végeredménye. Ha nincs külön grafikus EQ-d, akkor azt vagy a hangkártya programjában, vagy az adott lejátszóban állítsd. A torzítás elkerülése végett csak az egyikben.
2013. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Osynho ***** válasza:
Leginkább sehol se állítsd a mélyet. Egy jó hifi alap EQ állásban is jól szól, ezen kívül a mély kiemeléssel elég könnyen lehet lenullázni egy hangfalat.
2013. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!