Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » In phase xtb212 mélyláda mac...

In phase xtb212 mélyláda mac audio zx1000 erősítővel. Ez eddig rendben? Mit vegyek még?

Figyelt kérdés

Mekkora aksi kéne a kocsiba, hogy bírja?

Hány wattos hangszórókat vegyek elölre? (2db)

Milyen autórádiót vegyek?


Az egészre (2 hangszóró+rádió) 30 ezrem van!


Mit kellene még vennem?


Köszi!


2013. febr. 14. 22:25
1 2 3
 1/23 Osynho ***** válasza:

Ilyen a láda? : [link]


Először is milyen autó, milyen zene?


Akksiból nem nagy, hanem jó kell. :)

2013. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Így van, ilyen a láda:)

2002-es opel tigra bosch 35 ahs aksi van most benne:/

2013. febr. 14. 23:06
 3/23 A kérdező kommentje:

Zenének hagyományos, minőségi!

House es rap zenéket szeretek főleg

2013. febr. 14. 23:07
 4/23 Osynho ***** válasza:

Nade ez egy monoblock, azaz 1 nyomó köthető rá, ennek meg ugye 2 csatorna kellene. :/


Gondolom nem volt olcsó a cucc. :) Namost ehhez képest 30 ezerből fejet + hangszórókat venni elég necces. :/


Ha igazán jót szeretnél, a fejről semmit se hajts! Azaz az első komponens szettnek is kellene erősítő. Aztán az ajtót ki kellene szigetelni, merevíteni, a hangszórót meg mdf lapra tenni az ajtóba, a magasakat meg vagy az A oszlopba, vagy a műszerfal tetejére tenni és kikísérletezni, milyen szögben szólnak jól, hogy jön létre a megfelelő színpadkép.


Hangszóróban egyébként a ráírt W érték a legutolsó, amit érdemes nézni. Viszont, ha a fejről hajtod, akkor tényleg mindegy, mert az jóindulattal is csak 20W valós teljesítményt tud. :)


Kábelezés, biztosíték, ilyesmi megvan már?

2013. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Használtan vettem, és a kábelezés meg van már!

Az a helyzet, h nem értek hozzá, tehát mindent szakemberrel fogok végeztetni, csak addig nem akarok odamenni, amíg nincs meg hozzá minden, ami kell!


Akkor ezt a szettet hagyjam egyben és vegyek még egy erősítőt és 2 hangfalat?

Milyenre gondoltál? Mit kell figyelembe vennem?

Milyen autórádiót kéne vennem bele(gondolom a gyári nem jó), milyen erősítővel és az aksi maradhat?

Azt mondod, kéne még pénzt gyűjtenem?:)

2013. febr. 14. 23:32
 6/23 A kérdező kommentje:

Lg tch-m550r megfelelne? Találtam használtat 6000ért!

Biztosan ki tudok jönni valahogy 30 ból:/

Már nagyon sokat költöttem rá és mégcsak nem is tudom használni...:/

2013. febr. 14. 23:36
 7/23 Osynho ***** válasza:

Ez az erősítő ezzel a mélyládával üzemelt? Mert akkor ezek szerint megoldható, de akkor sorosan, vagy párhuzamosan kötötték össze a kimeneteket.


Amennyiben használtban utazol (ezt javaslom is mindenképpen), rá lehet futni nagyon jó vételekre. Én így építgetem az én rendszeremet én is, kevés pénzből, lassan, de egy gyári rendszer sehol se lesz a végén, töredék pénzből. :)


Szóval előre mehet egy komponens szett, lehetőleg 16,5cm-es, mert az már kellően mélyre tud menni, meg terhelhető is. Nem tudom mekkora helyek vannak az autódban. Használtan 15-20 környékén már vannak értelmes vételek. 2 csatornás erősítő is van 10e körül, ami már nem sal, mnc minőség, hanem szépen is szól.


Fejből meg én a JVC X50BT-t néztem ki magamnak. Ez mechanika nélküli cucc, tehát csak usb bemenete van Viszont van hozzá bluetooth, telefonkihangosító mikrofon ,stb, tehát egy baromi okos cucc és 25e körül adják. Ennyiért nagyon jó vétel, főleg úgy, hogy megtudtam baromi jó hangja van, mert a nagytesójával megegyező a belseje, csak tudásban és kijelzőben butább. Ha nem kell BT, meg kihangosítás, akkor ott az X40, az még olcsóbb. Szóval én ilyet fogok venni, de van más alternatíva is.


Akksit meg meglátod, de nem a méret a lényeg, hanem a minőség, a +reakció idő". Pl a világításnak, műszerfalnak nem szabad villognia.


LG fejet ne erőltesd...


Ha olcsón akarod, akkor JVC X40 újan, hozzá egy használt komponens és kész. Persze vicces egy fejről hajtott hangszóró mellé betenni egy ilyen brutál mély szekciót, de később tehetsz be egy erősítőt.

2013. febr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Komponens alatt mit értesz?:)

Valóban vicces lesz, de máshogy egyenlőre nem tudom megoldani:/

A helyet majd megnézem benne, de kis autó, gondolom nem valami nagy a hangszórónak a helye...

A másik erősítő is 2 ohmos legyen majd?

2013. febr. 14. 23:46
 9/23 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltál ugye?

2013. febr. 14. 23:48
 10/23 Osynho ***** válasza:

Igen, arra a fejre gondoltam.


A komponens azt jelenti, hogy van egy mély-közép sugárzó, egy külön magas sugárzó és egy 2 utas hangváltó. Ez az ideális, a koaxokat el kell felejteni. :)


Az erősítő annyi "ohm-os", ahány ohm-os hangszórót kötsz rá. :) A zx1000 se 2 ohmos, csak 2ohm stabil, azaz terhelhető 2 ohmmal. Nagyobb impedanciájú hangszórót nyugodtan rá lehet kötni egy erősítőre, csak a teljesítmény lesz kevesebb. Viszont annál kisebbet, mint amit elbír, nem szabad, mert tönkre vágja. A 2ohmnak csak mélynyomóknál van létjogosultsága (meg 1-2 hangszórónál, de ritka az ilyen), az autóhifi egyébként általában 4 ohmos. Szóval az első szettnek elég egy 4 ohm stabil erősítő.


Az ajtókban általában ki lehet alakítani nagyobb helyet, ez nem okozhat gondot. Az enyémben is 13-asok vannak gyárilag, de ki lesz vágva a lemez 16-osra, megy rá egy mdf gyűrű és kész. :)

2013. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!