Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » In phase xtb212 mélyláda mac...

In phase xtb212 mélyláda mac audio zx1000 erősítővel. Ez eddig rendben? Mit vegyek még?

Figyelt kérdés

Mekkora aksi kéne a kocsiba, hogy bírja?

Hány wattos hangszórókat vegyek elölre? (2db)

Milyen autórádiót vegyek?


Az egészre (2 hangszóró+rádió) 30 ezrem van!


Mit kellene még vennem?


Köszi!


2013. febr. 14. 22:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kérlek linkelj nekem egy magas sugárzót és két utas hangváltót, amit el tudnál képzelni ehez a szetthez! :)


Köszönöm a segítségedet,

Nagyon hasznos volt!!

2013. febr. 14. 23:59
 12/23 Osynho ***** válasza:

Ilyen egy komponens szett (nem csak magas, meg váltó):


[link]


[link]


[link]


Keressek használtan valamit, ami valószínűleg vállalható?

Mondjuk amit nem hallottam személyesen, azt nehéz ajánlani, de a szarokat érdemes elkerülni. :)

2013. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Igen, kérlek keress használtat! Akár kereshetsz szettet is:)
2013. febr. 15. 07:11
 14/23 A kérdező kommentje:

[link]

Ehhez mit szólsz?

Tehát a komponens szett 6 db hangszóró?

Mi az a hangváltó?

2013. febr. 15. 08:03
 15/23 A kérdező kommentje:

[link]


Esetleg ez?

2013. febr. 15. 11:15
 16/23 Osynho ***** válasza:

Belépő szinten, tehát amit már érdemes megvenni a Hertz DSK165 és az Audio System MX165 az, amit szoktak javasolni. Nyilván, használtan ennyiért kapsz jobbat is, te tudod mit szeretnél. :)


Nem, nem 6 hangszóró. 1 pár közép + 1 pár magas, tehát összesen 4db + hangváltó.


hangváltó: [link]

2013. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Akkor linkelnél nekem kérlek olcsóbbat és jobbat? Miben nyílvánul meg, hogy ez jó, az nem?
2013. febr. 15. 13:03
 18/23 Osynho ***** válasza:

Hát jobb a hangja. :) Egy hangszórót nem lehet számokkal ismertetni. Mindegyiknek megvan a karaktere, a hangzásvilága. Épp ezért az lenne a legjobb (és egy jobb hifis boltban ez meg is lehet tenni), ha többet is ki tudnál próbálni. Nyilván ez nehézkes.


Szóval egy jó hangszóró részletes hanggal bír, nem mossa össze a hangszereket, van tere, színpadképe a hangnak, nem csak 2 oldalról szól valami. Vannak magas hangok, amik életszerűek, nem csak cicereg valami. Nem véletlenül vannak többszörös árkülönbségek papíron azonos tudású hangszórók között.


Én pár dolgot azért már végigpróbáltam és sokszor meglepődtem, hogy mi minden számít. Egy szaros kábel is sokat változtat a hangon egy szint után!


A régi autómban egy alap mac audio szett volt, nemrég vettem egy mac protectort olcsón a vaterán. Még csak itthon az asztalon hallgattam meg, de egy más univerzum... Alig várom, hogy beépítsem a kocsiba. Aztán pl a mélynyomómat áttettem egy gyárilag elméretezett reflex ládából egy zárt ládába. És leesett az állam! Ugyanaz a hangszóró, ugyan az az erősítő, autó, minden, de mintha mindent kicseréltek volna. Szóval az autóhifi elég bonyolult és kényes dolog, amibe bele lehet folyni, és akkor sosincs vége.


Mindjárt nézek párat használtan.

2013. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
ebből a beszélgetésből nagyon sokat tanulok, amit köszönök neked! Várom az "ajánlataidat" :)
2013. febr. 15. 14:00
 20/23 Osynho ***** válasza:

Örülök, ha hasznos dolgokat mondtam. :)


Na, körbenéztem, de így hirtelen nem találtam olyan nagyon jó vételt. :)

Ahol érdemes nézelődni:

hardverapro.hu

carstyling.hu

vatera, express, apród, stb


ez egy nagyon jó hangú szett, többen ódákat zengettek róla:

[link]


Viszont ennyi az új ára is , boltban.


Aztán láttam egy ilyet:

[link]


A rainbow-nak vannak jó cuccai, ezt konkrétan nem tudom milyen, meg a 20cm-es mélyközepet elég szopás beépíteni. :)


Még egy:

[link]


Együtt árulja a srác, de külön külön is lehetne rá alkudni. Ezt a hangszórót se ismerem, a ground zeronak is vannak jó termékei, meg van olyan, ami nem jó vétel.


Az a baj, hogy gyártókat nem lehet javasolni, mert mindenhol vannak jó és kevésbé jó dolgok, és az árazás is eléggé eltér. Szóval ár/értéket kell nézni + ugye használt cuccnál lehet alkudni, ami tovább árnyalja a dolgokat. Lehet, egy amúgy nem túl jó vétel a kialkudott ár miatt mégis jó biznisz. :)


Ajánlom még a prohardver ide vonatkozó fórumát:

[link]


Itt nagy tapasztalatú mondhatni szakemberek segítenek. Van aki zavarba ejtően sok hifit hallott és fejből elmondja az adott cuccról, hogy milyen, mihez ajánlott. Szóval itt érdeklődj szerintem.


A hirdetéseket meg böngészni kell, mindig van jó ajánlat! :)

2013. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!