Néha nagy gyártók olyan tervezési hibákat tudnak elkövetni, hogy az valami hihetetlen. Direkt csinálják? Találkoztál már ilyennel?

Figyelt kérdés

Van egy 22 colos Samsung monitorom, ami TV tuneres, tudja a PiP funkciót, tettek rá külön gombot a távirányítón. Külön tudom állítani rajta a PiP ablak fényerejét, kontrasztját, a megszokott dolgokat, ami csak a PiP ablakra van hatással, kb. 3 évvel ezelőtti modell...talán az első olyan monitor egyike, ami mellesleg TV is.


A nemrégen vásárolt 32 colos Samsung LCD-m távirányítójára elfelejtettek tenni külön PiP gombot, csak menüből tudom elérni a PiP-et. Ez volt az első csalódás. A másik, hogy igaz, hogy a beállítási lehetőségek kb. megtízszereződtek, csak éppen kivették azt a funkciót, hogy a PiP ablaknak külön betudjam állítani a fényerejét, kontrasztját stb... csak az egész LCD képét tudom változtatni.

Persze igaz, hogy médialejátszó meg minden van, csak furcsállom, hogy hasznos funkciókat, amit egy régi kis 22 colos LCD tud, nem tud egy 32 colos: külön PiP gomb, vagy éppen külön beállítás a PiP ablaknak.



2013. febr. 17. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Az valójában nagy szerencse, ha véletlenül sok funkciót beépítettek egy készülékbe, legyen az tv, music-center vagy akár digikamera.


A gyártóknak abban van az üzlet, hogy egy tervező létrehoz valamilyen terméket, amihez minden elérhető extra dolgot megtervez. Azután ezekből kettőt-hármat beépítenek. Amikor már sokan rákattantak a darabra, akkor kijönnek az újabb készülékeknél még kettő plusz szolgáltatással, mondjuk "de luxe" néven. Persze neked tetszik és a régit eladod fél ár alatt, hogy megvehesd az újat ami már az előzőből hiányzó dolgokat is tudja.

Azután egy év múlva még bele építenek olyant, ami rettentően feldobja a használati értékét. Egyébként meg ugyanaz a készülék lenne, csak az "extra de-luxe" néven.

A széria utolsó darabjába beépítenek mindent és az "ultra super extra" nevet kapja. Így lehet több bőrt lenyúzni egyetlen valódi fejlesztésről. ..sajnos.


Pl én a digikamerák videó felvételi lehetőségéből hiányolom, hogy nem lehet felvétel közben zoomolni.

Aki menet közben akar zoomolni az vegyen a gyártó videó kamera kínálataiból.

Szándékosan butítják le, nehogy elsőre mindent megkapjon a vevő, mert utána már nem nagyon lehet rávenni másik megvásárlására ha az első példány mindent tud.


Tudom, nálad a korábbi darab volt többre képes, de ez a ritka.

2013. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!