Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy kisebb problémám lenne....

Egy kisebb problémám lenne. Most fedeztem fel a képeimen pixelnyi nagyságú fehér és zöld foltokat. Mi lehet a probléma? Egy szenzortisztitás elég lenne a gépnek hogy megszűnjön a gond?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Hot pixel. Ha DSLR, akkor van esélyed arra, hogy lehet a szenzort szervizben elektronikusan frissíteni, az esetleg kiszedi.


Ha nem, akkor törődj bele. Sok vizet nem zavar, a mai képszerkesztők a JPEG konverziónál ezt eleve kiszedik.

2013. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az a hot pixel? Kiégett pixelek? nem? Napba fotózástól, stb.?
2013. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hotpixel az a képpont ami a bemenettől függetlenül mindig max kimenetet generál. Lehet kamerába világító lézertől, esetleg Naptól is, bár olyat még nem láttam, illetve az olcsóbb, nagy felbontású gépekben rendszerint magától is van pár darab. Általában ha emeled az ISO-t, nő a hotpixelek száma is. Van, hogy ezek a szenzor elektronikus frissítésével gyógyíthatók. Ez nem tudom, pontosan mit jelent, de nekem már javították így a dolgot a Canon 10D-men.
2013. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, rákerestem Google-n. Nekem is volt anno ilyen a bridge gépemmel, nem csak az éjszakai, hanem a nappali képeken is látszott. Ezt a kérdést én írtam anno ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..


El is vittem a hivatalos szervizbe, és azt mondták, hogy a napba fotózás okozhat ilyet (meg meghibásodhat csak úgy a korosodástól is), és méregdrága megjavítani. Erre gondoltok Ti is?


Azóta van egy tükörrefis gépem, arra már vigyázok jobban. :)

2013. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdésemhez, amit most linkeltem, töltöttem képet is, hogy az enyém milyen volt.
2013. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!