Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Öt évvel ez előtt vettem egy...

Ppppuuuu kérdése:

Öt évvel ez előtt vettem egy panasonic digitális fényképezőt nem sokat használtam. Bő egy év után bekapcsoltam és a kijelzőén minden rózsaszínű, lehetséges volna hogy csak úgy magától tönkre ment áltó helyében?

Figyelt kérdés

2013. márc. 5. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint igen.
2013. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges bizony! Bármelyik elektronikai berendezésnél előfordulhat hogy állásban meghibásodik, sokszor ez amiatt következik be mert az állásban oxidálódnak egyes alkatrészek amik pláne nem túl jó minőségűek.Ezért van sok elektronikának aranyozott érzékelője, az ilyen kevésbé romlik el.
2013. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Golan Trevize ***** válasza:

"Ezért van sok elektronikának aranyozott érzékelője, az ilyen kevésbé romlik el."


Aranyozott érzékelője? Biztos vagy te ebben?

2013. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vortrex ***** válasza:
(azért aranyozzák, mert az aranynak nagyon alacsony az ellenállása, nem az oxidáció végett)
2013. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

"Aranyozott érzékelője? Biztos vagy te ebben?"


Abban ém is biztos vagyok.

Sőt a ledeknek is aranyból van a chip bekötő huzal, különben elolvadhatna 3A áramtól a nagyon vékony huzal.

mivel kicsi az ellenállása, ezért nem esik rajta akkora feszültség, hogy az olvadáshoz szükséges túlmelgedéséhez elegendően nagy teljesítmény alakuljon hővé rajta.


A másik terület az érintkezők aranyozása.

Az pedig arra szolgál, hogy idővel a réz a levegő oxigénjének és a környezet gázainak hatására oxidálódik és szulfátosodhat. Ezek a vegyületek elég jól szigetelnek.


Nem így az aranynál!

Az aranyat salétromsav és kénsav keverékébe is márthatod, (királyvíz). Ha elég tiszta az arany fém akkor ettől nem keletkezhet semmilyen változás rajta.


Tehát az aranyat mindkét tulajdonsága miatt használják az elektronikában.

2013. márc. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Hoppá, most nézem, félre olvastam a szót.

Az érintkezője és nem az érzékelője aranyozott. :-)

2013. márc. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden gép tönkre megy az állásba, az autó és telefon akkumulátor le merül. Ritka, ha a gép működik le állás után
2023. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!