Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi lehet az élettartama...

Joe Makepeace kérdése:

Mennyi lehet az élettartama egy írott DVD CD-nek, vagy audio CD-nek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez sok mindentől függ, tehát például, hogy milyen hőmérsékleten van tárolva, nagyon hajlítgatva van-e, stb., de mennyi amennyi elvárható lenne, mert én kétségbeejtően rövid élettartamról hallottam! Ha majd lesz a DVD helyett más technikai fejlesztés, amire ki lehet menteni a dolgokat róluk, más adathordozó, akkor nyilván majd azokra mindenki át tudja menteni a CD-k, DVD CD-k tartalmát, na de ha ki sem tart addig...

Elvileg a CD-nél úgy mondták anno, hogy "örökéletű"!...



2013. ápr. 7. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyárilag írt lemezek megfelelő körülmények között 50-60 évig is megőrzik olvashatóságukat. Az otthon írt lemezek közül van olyan, ami egy év után sem olvasható már.
2013. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Több mindentől függ. Örök életűnek volt hirdetve a CD még a kezdetekkor, de ez annyira igaz a gyakorlatban, mint amennyire a nejlon harisnya is az.

Sajnos én nagyon pórul jártam írott lemezeimmel. Munkáimat mentettem le rá, le is lett ellenőrizve. Fél év múlva egyetlen olvasó sem tudta kezelni úgy, hogy egyszer sem volt közben használatban.

2013. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es:


Lehet, hogy függ a DVD-lemez márkájától is, nem?

Én annak idején direkt SONY-t vettem csak, viszont egyszer azt hallottam , hogy tök mindegy milyet veszel, mert az írható DVD CD, vagy audió CD-nél nem számít hogy nagyon márkás legyen, tehát állítólag nincs nagy differencia...

2013. ápr. 7. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Gyerekek keveritek a dolgokat. A "gyárilag megírt" CD az nem megírt, hanem a mélyedések fizikailag kerülnek kialakításra. Tehát ha a lemez két oldalán a védő rétegek nem sérülnek meg (és korrekt gyártmány) akkor tényleg nagyon sokáig jó marad.


A házilag írt lemez élettartamára meg jó szívvel csak azt lehet mondani, hogy valahol a 2 hét és a 10 év között várható.


"mert az írható DVD CD, vagy audió CD-nél nem számít hogy nagyon márkás legyen, tehát állítólag nincs nagy differencia..."

Ez szimplán nem igaz. Vegyél a piacon 40 Ft-s trágya CD-t és 5-ből 1 már az írás során elszáll. A legjobb márkákat érdemes használni, nálam pl. a Verbatim bejött, több éves hanglemezeim még olvashatók :)

2013. ápr. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előkerestem a legrégebbi írott CD-met, ami egy zenei lemez, 1999-ben, tehát 14 évvel ezelőtt lett írva, TDK márkájú, 74 perces: a hifi lazán beolvasta és gyönyörűen szól.


Van ellenpéldám is: egy no-name (Proformance) lemezemen videoklipek vannak. A CD gyakorlatilag olvashatatlan. A fájlok nevét ugyan megjeleníti, de megnyitni őket nem lehet. Ez a lemez 2005-ben lett megírva.


A fentiekből látszik, hogy nagyon is számít a lemez márkája, minősége.

2013. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó tudni hogy tényleg számít a lemez márkája! A helyzet az hogy pendrive-val kiküszöbölhető lenne a "probléma"! Csak hát akkor felmerülne egy másik kérdés: Mennyi lehet az élettartama egy pendrivenak?
2013. ápr. 11. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Archiváláshoz az sem jó, mert „felejt”. Hogy mennyi idő kell hozzá, nem tudom.
2013. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fontos, archiválásra szánt dolgokat érdemes legalább 2 példányban, eltérő gyártmányú lemezekre kiírni. Illetve egy-két fontos lemezt, amit nem szeretnék elveszíteni, évente egyszer újra megírom egy új lemezre.
2013. ápr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még a pendrive-ot is ki lehet váltani külső merevlemezzel.

Amúgy általában úgy csinálom, hogy például filmnél, videoklippnél, koncertfelvételnél (de tulajdonképpen audio zenénél is) a DVD-CD-ről visszatöltöm a gép winchesterére, és a lemezt ki is veszem, így az nem használódik, tényleg csak adattárolásra szolgál!

2013. ápr. 12. 17:46
 10/11 anonim válasza:
Én most szelektáltam a cdket, sokat kidobtam ami már újra lett írva. A fényes lemezekről pl. a régi maxell lepattogtak mint a festék, az érdes felüleletűeknek semmi baja nem volt, jah és a gyári cd is ugyan úgy lepattogott, "az érdesekből" másoltam is fel gépre is mindent beolvasott. Bár én célszerűnek tartom a winchesteren tárolni a fontosabb tartalmat, tényleg csak akkor vettem elő az említett lemezeket mikor már nem találtam a gépemen, egyébként árnyékos helyen tartom őket, páramentesen a szekrényben. A legnagyobb dvd/cd gyilkolás pl. a dvd lejátszón való filmezés. Egyébként én is jártam úgy, hogy nem olvasta a lemezeket a gépen, aztán rájöttem, hogy nem lettek lezárva, lezártam őket, és utána láss csodát mind jó lett, persze utána újraírtam őket.
2015. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!