Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftverrel/hogyan...

Milyen szoftverrel/hogyan lehet megállapítani írott audió CD esetén azt, hogy eredeti lemez másolata vagy különböző zenefájlokból lett írva?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a hanganyag analizálása érdekel, hanem valami CRC, sorozatszám, egyéb azonosító alapján, amit a másolat is hordoz, ha lehetséges.
2012. jún. 26. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem állapítható meg semmivel...
2012. jún. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Általában hallással észrevehető, ha külön helyekről van guberálva a fél tracklist. (Vájt fülű emberek előnyben)
2012. júl. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ha megnézed a bitrátát,akkor szerintem a cd másolatnál magasabb lesz és minden számnál egyforma.


Tehát ha egyforma a bitráta,akkor minden szám ugyan onnan való.

Ha külömböző,akkor nem cd másolat.

2012. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem van kb 5000 zeném, ennek 75%-a 256 kb/s-es. Ha ebből 15-öt felteszek egy CD-re, akkor ezek szerint eredeti???

Nem állapítható meg. Némelyik "elüthet" a többitől, de ezt csak a vájtfülűek veszik észre, ahogy az első írta, de egy zenei tudással, abszolút hallással nem rendelkező ember nem veszi észre. Ezért írtam, hogy nem fogod tudni megkülönböztetni...

2012. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen,de egy eredeti cd rip az 800-1600 kbps is lehet nem 256kbps. :))
2012. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy rendes rip eleve nem mp3, wma, hanem flac, ape, vagy más veszteségmentes. Ezek bitrátája 600 és akár 3000 kbps között mozog. Ég és föld a kettő, és akkor a vinyl felvételek még nem kerültek szóba. Bár az már kicsit túlzás lenne ebben a témában. :D
2012. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Rendes rip"?

Eleve ahány ember, annyiféle ripet készít egy eredeti CD-ről és már csak ezért sem állapítható meg, hogy a másolat CD-ről készült vagy innen-onnan. Én például megelégszem egy eredeti CD-ről 256kb/sec-es MP3-al, mert az közel azonos minőségű lesz az én is topa fülem szerint. Más 192-es MP3-at készít, megint más flac-et vagy WMA-t. És még mindig ugyanarról az eredeti CDrip-ről beszélünk. És ezekről már nem megmondható, hogy eredeti CD-ről készült vagy különböző fájlokból lett összeszedve, mert ugye ez volt az eredeti kérdés. A fájlformátum épp ezért az ég világon semmit nem dönt el vagy bizonyít, tehát még mindig azt mondom, hogy egy MP3 vagy flac vagy bármi egyébről sem mondható meg, hogy az honnan származik...

2012. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor máshogy mondom... Rendes minőségű. Nekem sincs tökéletes fülem, de bőven hallható a különbség. Pedig egy alsó-közép kategóriás mobilról hallgatok zenét. De ebbe itt nem kell belemenni ennél jobban.
2012. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kell belemenni, de nem a rip minősége dönti el, hogy eredeti CD-ről készült-e. Ezért nem is állapítható meg róla, mert egy eredeti CD-ről lehet jó és rossz minőségű rip-et is csinálni...
2012. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon eltértek a tárgytól. A ripeknek ide semmi köze. Emlékeztetőül, a kérdés az volt, hogy 1:1-es másolat hordozza-e az eredeti lemez bármilyen azonosítóját (CRC, ISCR, akármi), ami alapján azonosítható, hogy 1:1-es másolatról van szó. Régen rengetegféle CDDB volt, és azok is tudták valami alapján azonosítani ezeket a lemezeket.
2012. júl. 8. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!