Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A PC-met összekötöttem a...

A PC-met összekötöttem a házimozi rendszer erősítőjével, de van egy hangos zúgás alapzajnak, mit csinálhatnák ez ellen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
vedd le a basszust
2009. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De jó lett volna, ha nekem is lett volna ilyen segedelmem, mikor nekem volt ugyanez a problémám! :))))))))))


Először átmenetileg dugj minden 220-as csatlakozót egy konnektorra, tehát egy elosztót ossz el, és mindent(!) ami a rendszerhez kapcsolódik, tegyél egy konnektorra. Ha tovább is búg, akkor sincs baj, akkor a lakásba bejövő antenna (kábeltévé, tányérantenna, akármi) a ludas: Ekkor venned kell egy olyan kütyüt, melyet úgy hívnak, hogy FÖLDHUROK LEVÁLASZTÓ. ez kb 2000-2500 HUF, tehát nem nagy befektetés. És tá-rááááám!!!!!!!! Működik minden! Gratula, ügyes voltál, majd fizetsz egy sört...


Ui: Rákóczi téren van egy nagy antennás bolt, ott kapsz. Pontos címet keresd a neten. Figyelj oda a dugóra, vegyél átalakítókat is, mert különben megszívod, és mehetsz vissza!!! Ne a net elé tedd, hanem pl ami a videóba, tévébe megy, az elé!!!

2009. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
59%

A kérdésre kérdéssel kell kezdenem a választ.

Milyen hangkártyád van? Milyen kábeleket használsz?

- Az alaplapi hangcsipek nem minden esetben adnak tiszta jelet. Ilyen esetekben javasolt egy jóminőségű hangkártya beszerzése.

- A kábelezés sem jelentéktelen kérdés...

A jó és tiszta hang csak minőségi, árnyékolt kábelekkel valósítható meg.

- Persze az erősítő sem utolsó szempont. Annak a bemenete mennyire illeszkedik a PC-ből kijövő jelhez.

2009. szept. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat


amúgy alaplapi hangkártyám van, és árnyékolt, jó minőségű kábel.

2009. szept. 26. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Én is jártam így és szerencsére volt egy emberke a környezetemben aki valamennyire érti ezeket a dolgokat. Először mindenképpen a te vezetéked nézd meg, mert attól, hogy jó márka még lehet, hogy az "éjszakás műszakban" készült, azaz a MEO is tud hibázni. Viszont az összes vezetéket valóban külön dugaljba kell dugni, mert össze lehet gyűjteni egy helyről egy kamion kósza jelet ami a búgást okozhatja.
2009. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
olyanra sem árt figyelni, hogy pl egy usb kábel se legyen a mélynyomó közelébe, hiába van kíhúzva.
2009. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A szgép háza nincs földelve (ha megfogod a radiátort és a gépházat megráz(nem életveszélyesen) komoly) Nézd meg hogy a tugó csatlakozója hozzá ér e gépházhoz. Általában igen mert az integrált csatlakozo a gépház be sűlyed..
2009. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Huh, ezt a sok okoskodást! Ez a legjobb az egész oldalban, hogy aki baromságot írt az is ide kerül, és mivel specifikus a kérdés, nem is szavazza ki senki a baromságot! Mérnökként, antennákat (is) tervező szakemberként azt mondom, hogy az első válaszolónak van igaza, mert a mély statikus búgás bizony FÖLDHUROK! Gratula!
2009. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!