Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Itt a jó idő, érdemes kimenni...

Itt a jó idő, érdemes kimenni a természetbe. Fotózni is szeretnék. Milyen fényképezőgépet ajánlanátok? Miért azt? Teljesen kezdő vagyok ezen a téren.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mennyi pénzből? és menynire komolyan állsz hozzá?
2013. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igazából annyira amatőr vagyok hozzá, hogy azt sem tudom melyik árkategóriában lenne érdemes körülnézni. Könnyen kezelhető legyen, stabil, jó aksival. Persze, azért jobb képet lehessen készíteni vele, mint egy egyszerűbb okostelefonnal.
2013. ápr. 29. 21:22
 3/19 anonim válasza:
50%
Szia! Szerintem nézz a Samsungok között! Ajánlani tudom még a Nikont amihez tudsz nagy felbontású csatolni valót, bocsi a nevét nem tudom csak annyit tudok hogy rá lehet tekerni!
2013. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 acelsziv ***** válasza:
Nagy kár, hogy a Kodak már nem gyárt Bridge gépeket, de egy közepes Sony, Canon, vagy Panasonic is jó lehet.
2013. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

nagyjábol kéne mondanod egy árat ahhoz h segíteni tudjunk

30 000 ft vagy 200 000 ft...

2013. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Célozzunk be 30-50 ezer forintot kezdetnek. Köszönöm, hogy segítetek.
2013. ápr. 30. 20:28
 7/19 anonim ***** válasza:

Kompaktokat nézz. Azért is, mert kezdő vagy, meg azért is, mert azok képviselik a kb 30 ezres kategóriát.

Samsung fan vagyok. Két Samsung is volt a családban - egyik van is -, ami nagyon szép képeket készít.

2013. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ebben a kategóriában nagyjából mindegy, hogy mit vásárolsz. Kb. százezerig (újonnan) nem találsz olyan fényképezőgép(nek kinéző eszközök)et amikben nem ugyanaz a körömpiszoknyi szenzor van. Így tehát a legjobb amit tehetsz, hogy elmész egy boltba, ahol megtaperolod, kipróbálod a potenciális példányokat és az alapján döntesz, hogy számodra melyik a legkényelmesebben, legjobban használható, egy átlagember számára észrevehető minőségbeli különbséget nem fog produkálni egyik sem. Közben pedig felejtsd el amiket itt leírtak (pl.: "lehet rá csatolni nagyfelbontású akármicsodát...") csak azt nem értem, hogy ha valaki totál nem ért valamihez, akkor miért terjeszti a hülyeséget amiről egyébként fogalma sincs.


Szép fényeket!

2013. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én őszintén nem értek egyet a kis gépek leszólásával.

Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy pár év profi géppel fotózás után valaki már nagyon zavarónak találja a különbségeket.


Kezdő profi gépes vagyok. (Igazából a profi gépek körében belépőszintű modellel, 100 ezressel.) Visszanézve a kompaktos képeimet, van köztük nagyon szép is, nem is kevés!


Szerintem jó képeket csinálnak.


Ráadásul a 100 feletti gépekhez lexikai tudás is kell. Mert tudni kell, milyen beállítások léteznek és mire jók. Szerintem ezeket nem lehet egy az egyben kikísérletezéssel megtanulni.

Szóval könyveket kell elővenni és olvasni hozzá.

Ráadásul már rutin is kell, érzék a fotózáshoz, aminek megszerzéséhez bőven jó egy húszezres kompakt.



Itt találtam pár Samsung kompaktot:

[link]

2013. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem leszóltam, csak azt írtam, hogy amire a kérdezőnek kell, arra teljesen mindegy, hogy mit választ ebből a kategóriából, ami igen nagy különbség.


Amúgy a kezdő dslreseknél jellemző a "kompaktom szebb képet csinált"/"a kompaktom több mindenre volt jó" c. műsor, de ott általában nem a dslr-el van a gond. Megjegyezném, hogy attól, hogy egy fényképezőgép dSLR még nem profi. Professzionális szériából mindig egy van forgalomban (ez jelenleg Canonnál az 1D X Nikonnál pedig a D4) és jellemzően csak a váz kétmillió forintba kerül. Ne keverjük már össze a dolgokat ha lehet.

2013. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!