Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy kezdő fényképésznek...

Egy kezdő fényképésznek érdemes max 160. 000-ért venni fényképezőt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy kezdő fényképész? Bár gondolom nem azt, hogy most fogsz először fényképezőt a kezedbe. Először is döntsd el,hogy mit is akarsz fényképzeni. Embereket, növényeket, tájképet...stb. Utána menj be egy boltba és kérdezd meg az eladó véleményét is, hogy ő mit ajánl. Ezek után már csak a te pénztárcád szabhat gátat. Az emberek amúgy azt szokták mondani, hogy előbb mindig egy olcsó lim-lommal érdemesebb kezdeni (most nem csak a fényképező gépre értettem, hanem autó, motor, számítógép... bármi), mert ha az esetleg tönkre menne még mindig nem egy nagy érték veszik oda. Meg aztán ha nem biztos, hogy sokáig lesz ez a hobbid/munkád legalább nem dobsz ki fölöslegesen sok pénzt.
2012. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tájképet meg emberek fotózására gondoltam
2012. jún. 1. 14:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk Nikon D3100 az jó gép?
2012. jún. 1. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik. És még akár videózhatsz is vele, mert HD-ba vesz fel. Szerintem emberekhez és tájképhez ideális választás lenne. Esetleg mondom, még az eladó véleményét próbáld megkérdezni (persze, ha nem netről rendeled), hátha ő tudna neked ajánlani valami mást.
2012. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés. Körüljárom. :)


A ma ebben az árkategóriában kapható gépeknél nagy a csábítás, hogy te csak a témát válaszd ki, a többit bízd rá a gépre, hagyd automatán és kattints. Mert 99% jól fogja csinálni, hacsak nem valami orbitális baromságot kérsz tőle. Így viszont nem tanulod meg mindazt, amitől jó fotós leszel. Fényképezni jókat fogsz, de nem leszel olyan fotós, aki azt is tudja, mit fotóz, hogyan fotózza le azt, és miért pont úgy fotózza, ahogyan. A fotózásnak megvannak a maga szakmai fogásai, amiről a mai gépekkel már nemigen kell tudomást venni, nagyjából figyelmen kívül lehet hagyni őket. De ez a kevés tud hiányozni.


Akkor felmerül a kérdés, hogy vegyél-e olcsóbb gépet? Ne. (Azt se.) Drágábbat? Azt meg miből/minek? Akkor mit vegyél? Szerintem egy nagyon jó, profi gépet vegyél -kb. ennyiből, használtan. Amin bármit el- és be-állíthatsz, nem magától megy mosoly és témafelismeréssel, ellenben nagyon jó legyen az optikája. Talán egy profi fotós levetett cuccát ajánlanám leginkább. (Bár ők is inkább csak a vázakat cserélgetik, a megszokott, kiváló objektívet átteszik rá, ha lehet.)


Végül is fényképész szeretnél lenni? Ebből megélni? Vagy nagyon jó amatőr fotós akarsz inkább lenni?


Ha tájképeket és embereket is akarsz fotózni, rögtön ott tartasz, hogy legalább két jó objektívre lesz szükséged. Ezért, amit írtál az "jó gép", mert cserélhető rajta az objektív. (Csak van olyan objektív, ami többe kerül, mint ez a váz. A váz = DSLR "gép" objektív nélkül.) Ami a vázakat illeti, szerintem egyik évben a CANON jobb picivel, a másikban a NIKON, folyamatos a versengés, ha tőlük veszel DSLR gépet, nem foghatsz nagyon mellé vele. Ezzel együtt továbbra is a használt profi gépet javaslom, akár NIKON, akár CANON lesz.

2012. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

(megjegyzés : egy kezdő fényképésznek legalább azt kellene tudni hogy mit érdemes mit nem érdemes venni , nem sértésnek szántam remélem nem bántottam meg senkit ÉS ez csak a magánvéleményem !)


Kérdésre válasz : Szinte pont két ellentétes ágazatát nézted ki a fotózásnak :) mivel mind kettőhöz más gyújtótávolságú objektív kell

Természetfotó : ajánlani tudom hogy használtan vegyél egy Nikkor AF 70-300mm 1:4-5.6G objektívet Nagyjából olcsó és szerintem kezdésnek jobb nem kell , ha viszont természetbe bele értetted a makró fotózást is akkor ugyan így használtan keress egy Nikkor AF 28-80mm 1:3.3-5,6G és az utóbbi obi jó lehet emberekhez is , ezeken felül vázat is érdemes használtan kevés expóval nézni és lehetőleg személyesen kipróbálni vagy posta esetében kipróbálási garanciát kérni az eladótól legalább egy hetet ezalatt biztos kiderül hogy ha van vele valami baj DE ha újonnan vesz vázat akkor a 3100 is kiváló választás én a D40 el is megvagyok elégedve a 3100 meg a továbbfejlesztett változata úgyhogy az még jobb lehet !


Remélem tudtam valamit segíteni .

2012. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kérted privátban, linkeljek konkrét gépet. Nem véletlenül kerültem a konkrétumot. A két terület portré / természet olyan távol van egymástól, hogy még a váz sem egyértelmű. (AZ egyértelmű, hogy több objektívre lesz szükséged.)


Egy nagyon profi CANON EOS 5D-t sajnos nem kapsz meg a fenti összegből még használtan sem, de azt nem is szívesen cipelnéd magaddal túrázni. Pedig van természetfotós ismerősöm, aki használja, csak ő kicuccol, lessátort állít, és madarakat fotóz egész nap. Vagyis a gép állványon van. Nyakba nem vinném túl hosszan, ha nem muszáj. :)


Hogy azért mondjak valami konkrétumot is, szerintem jó áthidaló megoldás lehetne neked a levehető portrémarkolat. Akkor ha embert fotózol közelről, felteszed, és lesz egy jó fogású, viszonylag nagy, állvány nélkül is stabilan tartható géped. Ha felteszel rá egy stabilizátoros optikát, akkor nagyon szép éles képeket készíthetsz vele kézből. Akkor a további követelmény a vázzal szemben az expozíció sebessége, hogy ne maradj le a mozdulatokról.


Ha pedig nyakban cipelni kell, leveheted a markolatot. Esetleg a markolat maradhat, felteheted egylábú állványra, amit csak letámasztasz és fotózhatsz a természetben. (Persze akkor már nem nyakban viszed, hanem kézben lóbálva.)

2012. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!