Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új vagy használt tükörreflexes?

Iamben kérdése:

Új vagy használt tükörreflexes?

Figyelt kérdés
Melyik érné meg jobban?Újonnan egy Canon Eos 600d 18-55-ös kitobival vagy egy Canon Eos 40d-50d?

2013. máj. 3. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fotózni is tudsz, vagy csak te is villogni akarsz?
2013. máj. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Hát ez attól is függ hogy mennyire használt, és hogy honnan vennél használtat.
2013. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1: Nem, nem csak villogni szeretnék vele. Imádok fotózni és a szakma is nagyon tetszik, így terveim is vannak vele; középiskola után szeretnék fotográfiát tanulni. Több,mint másfél éve gyűjtök egy gépre, ideje, hogy használhassam is!


#2: A használt gépek ajánlatai kb. egyformák, csupán árban térnek el. Nagyjából mindegyik 20 ezer, vagy annál több exposok. Kicsit sokallom, bár ezek a típusú gépek 100 ezer expora tervezettek.

2013. máj. 4. 11:50
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor még gyűjts, és előbb vegyél egy szmenát. Ha már azzal megtanultál fotózni, tehát nem gombot nyomogatni, akkor vedd meg nyugodtan a legjobb digitálisat, de készülj fel arra is, hogy az objektívek nélkül nem tudod kihasználni, azok pedig baromi drágák. Ha lehet már ne vegyél tükörreflexes digitet, hanem annál újabb konstrukciót. De mondom, aki tud fotózni, annak édesmindegy mi van a kezében, és fotóshoppra sincs szüksége.
2013. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Igen, ez a Smena jó ötlet, és néztem, szinte ingyen hozzá lehet jutni! Lehet beszerzek egyet, jól lehetne rajta gyakorolni:)
2013. máj. 4. 15:56
 6/17 anonim ***** válasza:

Felesleges Smenáznod. Ugyan jó időtöltés lehet a vele való fotózás, és a film miatt rászorít arra a fontos szemléletmódra, hogy nem kell mindig mindent lekapni, de pl. a kezelése egyáltalán nem hasonlít egy digitális fényképezőgépére, vagy akár tükörreflexesére. Olyan, mintha autót vezetni lovas fogaton akarnál megtanulni.


Ha tanulni akarod a fényképezést, akkor később úgy is megtanítják neked a filmes alapokat, de gyorsabban haladhatsz, bátrabban kísérletezhetsz és naprakészebb vagy digitálissal.


Vegyél egy 50D-t ha telik rá (akár használtan), mert sokkal közelebb áll azokhoz a gépekhez, amikkel dolgozni is szoktak. A 600D egy hobbi fényképezőgép, bár képminőségben az sem rosszabb.

2013. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Végül is kiderült, hogy van a családban egy régi Smena gép, ha az meg lesz kipróbálom, ha más nem a hangulata miatt.


Az a baj az 50D-vel, hogy még használtan sem biztos, hogy telik rá, kivéve ha kifognék egy nagyon jó ajánlatot.Ezért gondolkodtam a 40D-n is, de az már lehet hogy nem érné meg, hiszen már lassan 7 éves lesz, lehet, hogy még a 600D képminőségét sem éri el. Kicsit tartok a 40D-s vonaltól, hiszen az már komolyabb, és mivel ez lenne az első tükrös gépem, lehet, hogy elég lenne egy 600D. Nem tudom, meg vagyok lőve!

2013. máj. 4. 18:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Tényleg kezdd a szmenával. A kezelése pedig pont ugyanolyn mint a többi fényképezőé, ezen is csak rekeszt és záridőt állítasz. A Dakárhányas is ugyanezt csinálja, csak attól nem fogsz rendes fényképet készíteni, csak teleszarod a memóriakártyát.


Nem megvetendő, hogy annak súlya is van. Ha egy olcsó 20-25 e. Ft-os kis fasza digit gépet veszel amin lehet kézzel sokat állítani azzal kb 80%-ban ott vagy mint az ágyúcsövessel. Mégegyszer, nem a gép a lényeg, abból mindig van szebb jobb, faszább. De önmagában szart se ér.

2013. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vezetni Trabival lehet megtanulni, nem Mercivel.
2013. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, nem a gép a lényeg, az csak segédeszköz.Igazán a képeket mi készítjük. Láttam már kompakttal(gondolhatunk bridge-re is) és tükrössel készült képeket, és mondhatni, hogy össze sem hasonlíthatóak minőségükben. És mondhatjuk, hogy nem az a lényeg, csupán az, ami a kép maga. A pillanat érzése, varázsa. De sajnos, a mai világban nem így van...
2013. máj. 4. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!