Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új vagy használt tükörreflexes?

Iamben kérdése:

Új vagy használt tükörreflexes?

Figyelt kérdés
Melyik érné meg jobban?Újonnan egy Canon Eos 600d 18-55-ös kitobival vagy egy Canon Eos 40d-50d?

2013. máj. 3. 23:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hobbira, vagy művészi indíttatásod kiélésére olyan gépet veszel, amilyet akarsz. Valóban nem lényeges a jó kép szempontjából. A képminőség más tészta.


Viszont azt mondtad, hogy komolyabb terveid vannak a fotózással. Ezért ajánlottam inkább a középkategóriás vonalat, mert a 600D és a 40D között van egy kis kezelésbeli különbség. Szerintem az utóbbi javára. Ésszerűbb és könnyebb a hátsó tárcsás kezelése. A 40-50D vonalhoz egyáltalán nem kell magasabb fotós tudás, mint a 600D-hez. A gyártóknak nem az a célja, hogy a magasabb kategóriákban megizzadjanak a fotósok. Ha a kezelést és használatot nézzük, akkor a 40-50D vonal a nyerő. Elég csak kézbe venni egy 600D után, és kicsit tekergetni. Ha profi akarsz lenni, később úgyis lecseréled a 600D-t és akkor már jobban megéri rögtön a felsőbb kategóriás gépen tanulni, az ilyen gépek érzetét megszokni.


Az elavultság miatti aggályodban is van igazság. A 40D régebbi konstrukció, és megvétele után ott lesz az a kis szálka, hogy "vehettem volna 18 megapixeleset".


El kell döntened, hogy a komolyabb gépek érzetét választod mint fő szempontot, vagy a képminőségen aggódsz és inkább a kisebbet veszed.


Az anyagi kérdés is döntő szempont lehet. Sőt!

Ha nehezen gyűlt össze a pénz és úgy érzed nem akarod kiszorítani a drágábbat, akkor mindenképp vedd az olcsóbb modellt, az esetleges maradékból pedig futja majd néhány kiegészítőre.

Meggondolandó esetleg a nagyon műanyag 18-55mm helyett kezdésnek egy szintén műanyag 50mm F1,8 II beszerzése is. Ugyan kényelmetlenebb az előzőnél, de a képminősége kárpótol és rászorít, hogy a jó kompozícióért néha meg kell dolgozni. Ebből a szempontból hasonlít a Smenára mert az is fix gyújtótávolságú.


Ha már ugye ezzel az orosz géppel belépett a szempontok körébe a mazochizmus is :)

2013. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél!Valószínű úgy lesz, ha találok egy nagyon jó 50D ajánlatot, akkor beruházok arra, ha nem, akkor marad a 600D. Az biztos, hogy rosszul egyikkel sem járnék.

Az objektívekről pedig annyit, hogy ezen is gondolkodtam, és tudom, hogy a kit obi nem a legjobb, de mivel teljesen kezdő vagyok tükrös szinten, nekem jó lesz! :) Aztán majd a későbbiek során veszek fix 50-eset, esetleg egy nagyobb zoom átfogásút is, ez majd eldől.

2013. máj. 5. 09:43
 13/17 anonim ***** válasza:
Csak azért a szmena, mert a lyukkamerát nem mertem írni :)
2013. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Illetve az igazi indulás a tükörreflexes gépekhez... Zenit 12XP
2013. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
És ezt nem nehéz megtanulni? Kicsit bonyolultnak tűnik, hiszen nincsen semmi segítség hozzá, mint a digitálisakhoz. De kihívás, és mindenképpen szeretnék egy ilyet egyszer, de lehet hogy nem most kéne venni. Hiszen ez már drágább típus :DDDD
2013. máj. 5. 13:31
 16/17 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb mint hinnéd. Mindent ugyanúgy kell rajta használni mint a digiten, és ezen garantáltan megtanulnád, hogy mi micsoda, és miért az ami. Megtanulnád, hogy mikor kell megnyomni a gépet, megtanulnád tartani, és aktívan használni. Ha az automata szarságok miatt vennél csak ilyen digit gépet, akkor semmi értelme... Egy olcsó egyszerű is simán megteszi.
2013. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem, szó sincs az automata módok használatáról. A tükrös azért tükrös, mert be lehet rajta állítani mindent, nem csak lenyomni egy gombot, és kész is. Épp ez a szép, a jó benne:)
2013. máj. 5. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!