Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő nélkül használhatom...

Erősítő nélkül használhatom kocsiban a mélyládát?

Figyelt kérdés

Van egy 300/600W-os mélyládám, de nincs hozzá erősítőm. A rádió 4x50W-ot tud. Az ajtókban van 2 db 35W-os kétutas, és 2 db talán 80W-os (ebben most nem vagyok biztos) háromutas. Erre ráköthetem még a mélyet? Próbáltam, megszólaltatja úgy hogy rákötöttem az egyik hátsó hangszóró kábelére. Ha így használnám, nem lenne baja? Vagy a rádiónak, esetleg a többi hangszórónak?


Illetve ha muszáj erősítőt vennem, milyet ajánlotok? (Magnat Shockwawe 1200) Olcsó legyen! Köszi.


2013. máj. 13. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha rákötöd az egyik hangszóróra a mély ládát, akkor bizony tönkre mehet a fejegység.
2013. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha impedanciában nincs (nagy) eltérés, akkor nem fog tönkremnni egyik sem. Viszont elég gagyi hangja lesz, ha a mélyláda megpróbálja a magas hangokat is megszólaltatni.
2013. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hali

Ide mindenképpen kell az erősítő, némelyik fejegység tudja a hátsó kimenetekkel 2x4ohm -os mélyet hajtani ha jól tudom. ( Sub W nor ) De az eredmény sosem lesz olyan mintha egy rendes autós erősítő hajtaná meg. A rádió kb 4x10-15 watt RMS -re képes jó esetben.

2013. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Mivel nem értek hozzá, leírom pontosan mi van a kocsiban:


Daewoo AGC5280

[link]


Ground Zero GZIF 6503X

[link]


Sony XS-F1326SE

[link]


Magnat Shockwawe 1200

[link]


Igazából nem kell nekem, hogy szétszedje a kocsit a mély, csak legyen egy kellemes kis mély hangzása, amit az ajtókban levők nem nagyon tudnak nyújtani. De ha mindenképp kell egy erősítő ahhoz, hogy ne menjenek tönkre a cuccok, akkor milyet kellene vennem?

2013. máj. 13. 10:52
 5/15 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak.

Mindenképp nagy eltérés lesz.Vagy dupla, vagy fele annyi lesz, amit a fejegység nem fog elviselni.

2013. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem a Daewoo fejegységen nincs RCA kimenet, tehát ez jelenleg a gyenge lánc szem. ( Gyakorlatban ezzel kellene kezdeni a cserét ) Mondjuk egy Pioneer-re.


Ez biztos meghajtaná a mélyet : [link]


Az erősítőhöz kell tápkábel, biztiház, és 1 eres kábel a ( Remote ) részéhez. Mivel a fejegységen nincs RCA kimenet, ezért csak jelszint átalakítóval tudod rákötni. (pl.: SAL SA001) Majd ez után RCA - RCA kábellel az erősítőre.


De mennyi pénzt szánsz rá ?

2013. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Most , hogy így a képeket nézem lehet van rajta RCA kimenet, ez a linkelt leírásból sajna nem derült ki, egy fokkal egyszerűbb a helyzet. Így nem kell a jelszint átalakító sem, csak RCA kábel mondjuk 5 méter az erősítőhöz.
2013. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

azt hiszem az rca az bemenet a rádión, nem kimenet. legalábbis én így emlékszem, igazából sosem próbáltam még.


pénzben nem szeretnék sokat rászánni, a lehető legolcsóbban szeretném megúszni.

2013. máj. 13. 11:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor ha olcsón esetleg ez az erősítő :


[link]


Adott a magas vonali bemenet, tehát a hátsó hangszóróról kell egy kábelt kötni a ( High in ) részhez. Aztán kell még tápkábel, ehhez az erősítőhöz elég a 6mm2 -es is.

A + részhez az aksitól 30cm -re kell egy biztosítékházat tenni, megfelelő biztosítékkal.


Az erősítő indítását ( Remote ) részéhez általában a fejegység motoros antenna vezérlőjét szoktuk használni, ha nincs ilyen előkészítve a fejegységen.


Az ennek a lényege , ha bekapcsolod a fejegységed, így kapcsolja az erősítőt is. Érdemes a Remote szálba egy utólagos billenő kapcsolót beiktatni, ha kiveszed a ládát ne menjen az erősítő folyamatosan.


A mélynek megvan a láda már, vagy úgy készíted neki ?

2013. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ládával együtt kaptam cserealapként, és ha már van, szeretném beüzemelni minél kevesebb pénzből.. most a szobámban van rákötve a házimozimra pluszban, de sok helyet is foglal, meg a kocsiban jobban szeretném használni.
2013. máj. 13. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!