Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hifi,5.1 vagy aktív hangfalak?...

Hifi,5.1 vagy aktív hangfalak? Itthon zenehallgatásra használnám leginkább.

Figyelt kérdés

Hifi: [link]

5.1: [link]

Aktív: [link]



#5.1 #HiFi #aktív. hangfal
2013. dec. 18. 08:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

legjobb a genius

utána a sony

a sal (leggyengébb márka) és ez inkább "esküvőre" való, mivel a piezó (magas) hangosan szól, de nem olyan szépen mint mondjuk egy dóm (tudom van jobb piezó is mint dóm, de azok nem egy árkategóriában vannak)

2013. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Osynho ***** válasza:
100%
Zenére 40ből kapsz egy jó kis erősítőt + 1 pár hangfalat használtan. Kategóriákkal jobb hangot fogsz kapni. Ezeket zenére max az ellenségeimnek adnám, de zenére 5.1 alapból nem való.
2013. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha már mindenképpen ezek közül kell választani, egyértelműen a Sony egybe hifi.

5.1: ahogy előző is írta, nem zenére való, hiába vannak fából a hangfalak, attól még kockacukor kategória.

SAL: első ami böki a szemem, nem a márka, hanem az, hogy ez hangosításra szánt hangfalpár. Szobában kopok, túl éles lesz a hangja, semmi mélye nem lesz, teljes mértékben alkalmatlan szobai zenélésre. SAL-ból is ki lehet hozni az ÁRÁHOZ képest jó hangfalakat, sokan szidják. Csak abba nem gondolnak bele, hogy szobai hangszóróik közül nem kerül darabja 20-30 eft-ba, csak 4-5 eft-ba, PA szóróik meg nem kerülnek 80-100 eft-ba mint az Eminence, Beyma kategória. Annyival egyik sem szól jobban nála, mint amennyivel drágább. Csak mivel nagyon olcsó, nagy divat lett fikázni. De egy jó hangváltóval, egy mélyközéppel és egy magassal lehet egész jó SAL hangfalakat csinálni bármilyen felhasználásra. Végösszegben pedig nem lesz egy pár polc sugárzó 60-80 eft, egy pár álló 100-120 eft, valamin PA hangfalpár nem lesz 100-150 eft darabja, mint amiket boltban megveszel, hanem mondjuk csak a harmada. Azért nem mindegy.


Valóban jobban járnál a Sonynál is, ha vennél 20 eft-ért egy hangfalpárt, meg még 20 eft-ért egy 2*50-80 wattos erősítőt használtan.

2013. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 dirtboy ***** válasza:

ezt a somogyit pár éve még 20ért lehetet venni,tök jó hogy most akciósan 36ezer.

havernak volt ilyen,hangosnak hangos de minõséget nem ismeri,hibátlan álapotan adta tovább 10ropiért.

2013. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Osynho ***** válasza:

"Annyival egyik sem szól jobban nála, mint amennyivel drágább."


Ez teljesen szubjektív. Én nem vennék olcsó hangfalat, csak mert jó az ár/érték aránya, ha nem jó a hangja. Zenehallgatásra használom a hifimet, ha nem élmény rajta zenét hallgatni, akkor kidobott pénz, amit kiadtam érte.


A te logikádat követve semmilyen termékből nem éri meg a drágábbat venni, hiszen sokszor egy olcsóbb variáns is betölti a funkciót. Legjobb példa az autóipar. :)


Sajnos kicsi az a réteg itthon, aki igényes hangot keresi. Van pénz csúcstelefonra, nagy tv-re, stb, de amikor meghallják mennyibe kerül egy jobb hangfal, akkor elkerekedik a szemük.

2013. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 menta34 ***** válasza:

Ez a sony valami kegyetlen ronda :))

Szerintem nézzél alaposan szét, 40e -ért sokmindent lehet már venni. Használthoz javaslom az avx.hu/forum részt is!

2013. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Valóban szubjektív.

Én is kifizetem azt a 2-3x-os árat, de nem lesz tőle 2-3x "jobb" a hangzás.

Hifiben általában érvényes az a hasonlat, hogy "2x olyan jó" hangzásért 10x annyi pénzt kell kifizetned.

Baromi drága hobbi, nem is gondolná egy olyan ember, aki még nem csöppent bele.


Azért avx-en nem nagyon talál 10-20 eft-ért erősítőt meg hangfalat. Inkább a vaterát javaslom.

2013. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Van pénz csúcstelefonra, nagy tv-re, stb, de amikor meghallják mennyibe kerül egy jobb hangfal, akkor elkerekedik a szemük."

Igen, ez észrevehető. :D Nagyon jól írtad. De hát kinek mi. Én nem arra használom a telefont, hogy böngésszek rajta az interneten, fényképezzek, zenét hallgassak, filmet nézzek, csak telefonálok róla, arra pedig elég egy 2-3 eft-os készülék is. Volt 5 HTC-m, nemrég One-al bezárólag, de eladtam, nem látom értelmét, még egyszer nem veszek okos telefont, pénzkidobás.

A 120-150 centis TV-k meg mit sem érnek egy jó hangrendszer nélkül. Hiába nagy a kép, én nem tudom élvezni, inkább nézem a filmet egy 20 colos LCD monitoron, de a hangzás legyen frankó. Előbb adok ki negyed milliót egy front hangfalpárra, vagy aktív subládára, mint bármi féle TV-re fele annyit. :D

2013. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Osynho ***** válasza:

De hogy határozod meg, hogy hányszor jobb valaminek a hangja? :D Nekem egy ilyen kategóriájú hangfalnál végtelenszer jobb a hangja az én mesze nem high end cuccomnak. Tehát megéri a felárat. :)


Hogy van énekhang, nem csak valami nyivákolás, hogy egy összetettebb zenében nem mosott, ömlesztett a közép, hogy van mélyhang úgy, hogy nincs dobozhangja, meg nincs kiemelve sehol. Ezek hányszoros szorzót érnek?


Igazad van, ahogy megyünk feljebb, exponenciálisan lesz drágább a motyó, sokan annyit költenek egy kábelre, mind valaki egy komplett rendszerre. És azért is szubjektív, mert valaki az olcsóbb cuccra is azt mondja, hogy "de jól szól", van aki meg egy drágábbat is lefikáz. Ez is a hifi szépsége. :)

2013. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Osynho ***** válasza:

Pont így voltam én is, a hangrendszer megvolt már régen, de egy 23-as monitoron filmeztem. Én így láttam jónak, mert egy jó hangcucc nem csak filmre jó, a zenehallgatás pedig egy olyan pluszt ad, amit sokan még csak nem is sejtenek. És egy jobb cuccon fejlődik, érik, igényesedik az ember, nem csak a kommersz gagyi zenéket fogja hallgatni, mert egy hangszeres zene úgy tud szólni, hogy csak leülök és megszűnik a világ.


Nemrég vettem egy 50"-os tv-t, így a filmezés is új dimenzióba lépett.

2013. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!