Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hifi,5.1 vagy aktív hangfalak?...

Hifi,5.1 vagy aktív hangfalak? Itthon zenehallgatásra használnám leginkább.

Figyelt kérdés

Hifi: [link]

5.1: [link]

Aktív: [link]



#5.1 #HiFi #aktív. hangfal
2013. dec. 18. 08:29
1 2
 11/19 menta34 ***** válasza:

Fontos gondolat a minőség mellett, hogy egy jó hangfal még mindig jó marad, amikor a TV-már 2x bedöglött és kiment a divatból:)


De sokaknak fontosabb a dübörgés meg a hangerő mint, hogy tisztán szól-e. Meg eleve a mi tiszta és miért is összetett kérdés - szerintem mindenkinek megvan a határ, hogy meddig érzi a különbséget és honnan tartja felesleges sznob túlzásnak... Nálam pl. tápkábelre költés már egyértelműen a sznob szint:))

2013. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A három közül én sem ajánlom egyiket sem. Ahogy Osynho is írta vegyél két jobb hangsugárzót, meg egy erősítőt ennyi pénzért. Akár használtan is ki lehet fogni jó darabaokat, olcsón.



Az off témához hozzászólva:


Sajnos itt gyakorin is azt látom, hogy manapság az embereknek eltorzult a hangrendszerek iránti igénye. Mit tudjon? "Há' adja a mélyet". Sajnos ismerőseim körében is sok olyan van, akinek ennyi kell a boldogsághoz. Amíg egy 20.000Ft-es 2.1-re azt mondják, hogy hát ez állat, mert üt a basszus, meg olyan jó a minősége hogy behalsz, addig nem nagyon változik semmi. Ehhez még hozzájön a "Hány wattos? Mer' ha nics ráírva hogy ezer, akko' gagyi" szemlélet, és az olcsóbb kategóriákból is kiírtja a kicsit is jobb rendszereket. Mert valljuk be, ha van 10-15.000-ért egy 2x15W-s erősítő, aminek jó a hangminősége, és hozzá illő hangfalakkal bőséges hangereje van a szobában, azt senki nem veszi meg, mert nincs rajta a 15.000W P.M.P.O., hanem helyette megveszik ugyanennyiért az akciós karaoke PA szettet. Egyszerűen kihal az olcsóbb kategóriákból a minőség. És erről nem a gyártók tehetnek, sajnos nincs rá igény. Akinek meg lenne igénye, az megveszi a drágábbat, vagy csorgatja a nyálát.

2013. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 dirtboy ***** válasza:

ma 12:22

ezért látni a jobb cuccokon is nagyobb számokat mert a nevesebb gyártók is kénytelen megcsinálni mert csak hozzáértő emberekből nem tudnak megélni,kell a vetítés hogy szélesebb körben tudják hasznosítani a terméküket,olyanok is vegyék akik csak a watt számokra hajtanak.

2013. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jó példa erre:

[link]

Negyed millió ft, mikor megláttam Sony márkaboltban az Árkádban, gondoltam megnézem a hálózatból felvett kakaót. Már a márkanév, meg a giccses külső gyanús volt, majd a 2x1mm^2 betáp gábel, majd a közp. egység súlya mikor fordítottam ki, nem volt több 4-5 kilónál. Ha abból indulunk ki, hogy ekkora kakaóhoz kell egy 4 kilowattos toroid trafó, ami önmagában 30 kg, meg a betáphoz is 2,5-ös vezeték, baromság. Felvett kakaó: 360 watt. Pofám leszakadt, mondom az eladónak ez maximum 2x80-100 wattot tud leadni, miért kerül ez 250 ezerbe, még csak nem is audiofil. :D Jött a magyarázat, hogy hát de a kimenő annyi ami rá van írva. Mondom apád fa_át annyi :D:D majd röhögve otthagytam, hogy még ilyen szituációban is hazudik mint a vízfolyás vagy a gyártó.

No akkor ezek a 30-40 eft-ért kapható hifik, amit a kérdező kiírt mekkora erővel lehetnek ellátva? 2*10-15 wattal? :) És milyen minőségben szólaltatja meg azt a teljesítményt? Kész röhej.

2013. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Amúgy a hallgató közönség 60-70%-a leszarja mi meg hogy szól, csak hallja belőle nagyjából a zenét. Annyira igénytelenek a fülükre, hogy nem veszik észre a hangzás beli különbséget egy pc-s hangcucc meg egy komoly hifi között. A maradék 30-40 %-ból meg a 60-70% megelégszik azzal, ha "dübörög" ami kimerül abban, hogy búg egyet 50 meg még egyet 80Hz-en a mélyláda.

Mikor kíváncsiságból édesanyám elé raktam egy 10 eft-os Creative PC hangfal szett mélysugárzóját (13cm szóró, 10 w erősítő, kb. 4-5 literes láda), meg egy 18"-os audiofil subhangszórót 1,8kW Kiso erőről lökve, 230literes 22Hz-re hangolt bassrefiben, csak annyi volt a differencia számára, hogy a nagyobb hangosabb, és idegesítőbb ez által.

Na az ilyen botfülűeknek nem kell hifi rendszer, elég a pár 10 eft-os egybehifi is. Ilyenekből élnek még a mainstream gyártók.

2013. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dirtboy ***** válasza:

nekem nagy kedvencem még az mikor kérdezgetik itt azt hogy egyes telefonoknak a hangszórója szépen szól e.

hát valószínű hogy szépen,kristálytisztán szól majd egy telefon hangszóró.

2013. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egy telefonban nyilván arra való a hangszóró. Van ismerősöm, aki csak lossless formátumban tölti le a zenéket, mert úgy sokkal szebben szól. És mindezt a laptopja hangszóróján hallgatja, és "hallja" a különbséget. Az ilyeneknek mindegy. Én tényleg csak azt sajnálom, hogy az olcsóbb kategóriákból kivonult a minőség. Aki max 30.000-ből szeretne 2x10-15W-ot meg hozzá egy pár hangfalat, ami nem úgy szól mint egy pohártelefon, vagy egy boroshordó, annak marad a használt cucc. Ez persze még mindig nem baj, mert van mit venni, csak ugye keresgetni kell. Szerencsére sokan dobálják olcsón a régi Vidoton, Orion hangsugárzókat, mert olcsó a PA, szobába... (Persze vannak olyanok is, akik komolyabbat vesznek). Nekem a műhelyben egy pár DC 3011-es van, egy Quad 405 társaságában. Ezzel "kezdtem" semmi pénzért nem válnék meg tőlük. Egy ilyen hangfal párt jó állapotban már 10-15 ezerért be lehet szerezni.


A mini "hifi" meg a 2850W RMS-ével persze... Ha csak azt nézzük, hogy 90% hatásfok mellett is 316W-ot el kell fűtenie, hol van itt ehhez borda? A szomorú az, hogy itt még az rms is túlzó, de azért 31350W PMPO már a pofátlanság netovábbja...

2013. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 dramin88 válasza:

Én most a Karaoke hangfal miatt találtam ehhez a kérdéshez, és pont azért mert kíváncsi voltam mit írnak róla.


Sosem volt még karaoke hangfalam és most találtam egy Skytec SPB-12-t és nem tudtam mit várjak tőle, de akkor azt mondjátok inkább ne vegyek?

2016. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, azt. Hulladékok ezek.
2016. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!