Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen sztereó erősítőt...

Huszti Tibor kérdése:

Milyen sztereó erősítőt vegyek minőségi zenehallgatáshoz? Olyan erősítőt keresek ami hangban a legjobbak közé tartozik és a teljesítménye is 60-80 watt rms csatornánként. Most nakamichi sr-2 van ami nagyon tetszik.

Figyelt kérdés

A nakamichi mellé szeretnék egy erősebbet hasonló vagy esetleg még jobb hanggal.

Kérem azok írjanak akik már sok minőségi erősítőt meghallgattak és szerintük a legjobbak a high end kategóriát képviselik.

Előre is köszönök minden választ!



2013. dec. 22. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fuu Nakamichit nehéz felül múlni.

Minőségi sorrendben amiket én halogattam eddig és felvehetik a versenyt hozzá is lehet jutni itthon.

1 Rotel, 2. Harman Kardon, 3 Marancz, 4 Onkyo Integra

Van még ami nagyjából az én fülemnek egyforma minőség.


Technics, Onkyo(nem az integra seria) Pioneer, Denon, Yamaha

Persze fenti négynek is van High szériája de itthon nehéz ráakadni.


"erősebbet hasonló vagy esetleg még jobb hanggal. "


Régóta hifizek egy sztereó rendszerbe köthető aktív mély brutálisat tol a rendszeren, főleg ha alacsony frekvenciára állítod: http://www.youtube.com/watch?v=W34TFcRw_OU


Gyönyörű subbot ad.

2013. dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod Joci!Én egy pár éve hifizek azelőtt autóhifiztem.Nekem nagyon bejött a nakamichi hangja,régebben úgy olvastam hogy az SR sorozatnak van talán az egyik legjobb hangja.Nekem nagyon megfelelne egy SR-4-es is vagy valami hasonló hangú erősítő.Volt már denon 1060-as aminek a hangja nagyon nem tetszett,magasai ércesek mélyei nagyok de nem olyan melegen lágyak kicsit digitálisak.Pio 757-esem is volt az már elég jó volt de eladtam mert jobbat szerettem volna.Minden reősítőt nem tudok megvenni hogy tesztelhessem ezért kérek segítséget.Volt cambridge audio p70 de az sem volt az igazi a nakamichihez mérten.Volt egy cambridge audio azur házimozi erősítő nálam annak a hangja igazán részletező volt de sajnos szét volt barmolva így visszaküldtem a feladónak.A mélyláda nem szükséges a hangfalaimban 30 cm-es mély van,amit kell azt tudják kisebb hangerőn is mert nagyon érzékenyek.Van még egy heco hangfalpárom 25-ös mélyekkel az is már megfelelő egy 4x4-es szobában.Ezek saját készítésűek,a heco-k is teljesen át vannak alakítva,ezek is kellően érzékenyek /96-97 dB-esek/Azt szeretném elérni mint ha koncerten űlnék ha becsukom a szemem,meg szeretném hallani a zenében a legapróbb részletet is és ezt koncert hangerővel.
2013. dec. 22. 11:30
 3/13 A kérdező kommentje:
A nakamichi nagyon közel áll hozzá csak a 30 watt rms egy picit kevés,a hangfalaim jóval többet bírnának.Van egy onkyo A-SV 620-am is ami hatalmasat szól,minden bulinál megállja a helyét de a hangja kicsit sekélyes a nakamichi erősítőhöz képest.Volt nálam nemrég egy marantz pm-493 is,jó volt a hangja és viszonylag elég erős is volt de mégsem ért fel a nakamichi hangjához.Lehet hogy van olyan minőségi hangú erősítő amit még nem is ismerek,ilyeneket vagy hasonlókat keresnék.Halottam hogy az arcam erősítőket is dícsérik de abból sem mindegy hogy melyik tipus.Köszönöm a válaszod.Ha van még tapasztalatod kérlek oszd meg velem is.
2013. dec. 22. 11:37
 4/13 A kérdező kommentje:

Néztem egy Rotel RA 870 BX-et ami made in Japan.Szerinted milyen lehet?A legtöbb többi rotel vagy kis teljesítményű /RA 920/ vagy made in taiwan amit nem szeretnék.

Lehet jó lenne a rotel RA 870BX csak azt hiszem nem távirányítós ami azért nem ártana bár minden nem lehet egyszerre :-))

2013. dec. 22. 12:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Annak idején halhattam egy marancz erősítőt Bowers & Wilkins hangfalakkal hatalmas élmény volt sajna nem tudom a típusát.


Ma az a baj hogy nehéz jó forrást találni, ritka a jó minőségű felvétel.

Az aktív mély ha úgy állítod az alacsony 50 hertz alatti hangokat egészíti ki amiből átlag az erősítők keveset adnak, ha állítod a mélyet inkább a 100 hercz körüli hangokat emelik. Van ahol lakom egy házi mozi bemutató terem ott is nagyon felkapták a High End hangot szeretők az alacsony frekvenciás sub hangok hozzáadását külön komponensel, hatalmas élmény példa egy koncertnél, csak az áruk húzós.


Marancz Pm 63 volt nekem

2 darab Infinity Reference hangfallal, de annál is egy épített aktív mély volt pluszba, Alpine crossoverer, épített végfokkal, és 6 darab 30-as Alpine méllyel egy kb 2 méteres állítható sub csöves dobozban. Életem legütősebb cucca volt.

2013. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az biztos nehéz szülés lesz, a mai felvételeket több sávra optimalizálják beszélgettem azzal a hifi bizományissal akitől sok cuccot vettem, neki is át kellet állni a 2.1, 3.1 verzióra ha koncert élményt akar.


Rotel szerintem a prémium kategória egyik csúcsa.

2013. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tetszene biztos a rotel ha még Japánban gyártották és főleg ha távvezérelhető lenne.Ilyet keresnék vagy estleg még Luxmanokról is halottam jókat de nem emlékszem hogy melyik szériáról.A hangfalaim kellő mélyet adnak,a nagyok 98-100 dB érzékenységűek,van egy 2x4 wattos sony CMT EH 25-ös micro hifim ami 2x5 wattot tud 4 ohmon ha erre rákötöm a nagy hangfalakat akkor is nagyot szól persze csak ha ráadom a basszus kiemelést de eddig aki halotta mindenki el volt ájulva hogy mekkorát szól a kis sony hifi :-).A 2 30 cm-es mély elég levegőt meg tud mozgatni és sokkal mélyebről indul mint egy 17-20 cm-es mély főleg ha a reflex cső is megfelelően van hangolva.Az unoka öcsémnek össze állítottunk egy 2.1-es rendszert,jbl mx 1000 + egy magnat 25 cm-es aktív subb,viszonylag jól is szól,mélyek is vannak de nem az igazi.Szerintem az enyén sokkal szebben szól és a nakamichi 2x30 wattjával is már szól akkorát mint az uncsim 2.1-es rendszere.Én a nagyobb mélyekre esküszöm,a lényeg hogy érzékeny legyen,gyors legyen.A hangváltó pedig az egyik legfontosabb amit be kell lőni a dobozhoz és a hangszórókészlethez.

Mi a véleményed a luxman erősítőről?Én még nem halottam szólni de többen dícsérték külföldi fórumokon is.

2013. dec. 22. 20:12
 8/13 anonim ***** válasza:

luxmant nem hallottam még, az igazság az hogy kb 4 éve semmilyen cuccot nem tudtam meghallgatni, egy 40000-es városban élek volt 3 kimondottan műszaki bizományi(ma egy sincs) az egyiknél "Levente" bármit kihozhattam, letettem az árát hazavittem, kipróbáltam, ha tetszett ráfizetéses csere, a boltban is mindent meg lehetett halhatni.

Szóba került hogy megcélozok egy Bowers & Wilkins-Haman Kardon, vagy JM lab-Rotel összeállítást de bezárt, nem volt kereslet hiába tartott minőségi cuccokat a ma az nem kell, a számítógép hangfalszettek meg az 5.1 szettek szintjére nem akart lealacsonyodni pláne hogy az új áruk napról napra zuhan.


A netről rendelni meg lutri, a németből behozott cuccok java része hibás, lehet csak potméter hiba is de lehet végfok cserén esett át.


A bemutató termekben potenciális vevőként tekintenek rád és egy jól bejáratott dvd vagy Blue ray koncert felvétellel próbálnak lenyűgözni, de lehet hogy az a cucc csak azzal a lemezzel szól jól, otthon már pofára esel.

Így marad az emlékezet, a folyamatosan netről rendelni meghallgatod, nem tetszik, eladod, talán amaz jóra meg már nincs energiám.

2013. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nálam is ugyan ez a helyzet.20 ezeres kis város mindentől távol,2 használt nyugati,minőségi cuccok nincsenek a városban.Én is mindent postán rendelek,meghallgatom ,legtöbb esetben eladom mert egyik sem ér fel a nakamichi hangjához.Volt már vagy 20-30 erősítőm,az elején üzleteltem velük,nem volt megfelelő hangfalam és lejátszóm így mindet némi +-al eladtam,a mostaniak közül pedig mindnek picit elmarad a hangja az SR-2 mögött.Egyet még igazán kipróbálnék egy Luxman LV 103-at ami a vaterán van de nagyon borsos áron adják így az ára és a 300 km-es távolság miatt/személyes meghallgatás/ szóba sem jöhet.

Köszönöm a válaszokat. Kellemes Ünnepeket !!!!!

2013. dec. 23. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:

"Kellemes Ünnepeket"

Neked is viszont.

2013. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!