Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MindigTV dekóder van csatlakoz...

MindigTV dekóder van csatlakoztatva egy régebbi TV-hez. Hagyományos videólejátszóra lehet felvenni a TV-ből?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 23:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy, ha a jel a videólejátszón keresztül megy a tv-re.
2013. dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És azt be tudom állítani? Sajnos nem nagyon értek hozzá.

A videó kapcsolóján megnyomtam az AV-t, de nem sikerült felvenni.

2013. dec. 22. 23:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott lennék, biztosan megoldanám, de innen messziről meg nem mondom mit kell csinálnod, hogy működjön.

STB-ből scart csatlakozó a videó bemenetére, videó scart kimenetéről a tv scart bemenetére kell egy kábel. Ekkor ha látod a tv-n az adást, akkor a videón elindított felvétellel minden bizonnyal rögzíted is.

2013. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

A videón csak egy Scart csatlakozó van, akkor nem tudom így megoldani?

2013. dec. 22. 23:59
 5/16 anonim ***** válasza:
A videó tud felvenni? Tudsz róla, hogy van ilyen funkciója?
2013. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, amikor még analóg volt az adás, vettünk fel a videóra. Akkor még könnyű volt.
2013. dec. 23. 00:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint lehet egy koax csatlakozás rajta amin bement az analóg jel, a scart kábelen pedig ki a tv felé, közben pedig rögzíteni lehetett az adást. Ebben az esetben egy rf-modulátoros stb-t kell venni, de itt már rögtön bonyolódik és drább a dolog. Nem megoldható, hogy egy pendrive-ot csatlakoztatva a beltérihez rögzítsd az adást? Mindegyik beltéri tudja ezt.
2013. dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A dekóder dobozára rá van írva, hogy RF modulátor kimenet egy második TV készülék csatlakoztatásához. Ezek szerint jó lesz?


Egy digitális TV-ről viszont lehet úgy venni videóra, hogy átváltok a videó kapcsolóján AV-ra, és felveszi azt az dást, ami a képernyőn megy. Azt hittem, hogy dekóderrel is hasonlóan mnűködik.

Na mindegy, ha nem sikerül, a pendrive is jó lesz.

2013. dec. 23. 00:35
 9/16 anonim ***** válasza:

vegyél egy pendriveot, egy legalább 16 gigásat, de jobban megéri egy 1 terás külső merevlemez a felvételhez, kb 20ezer.

a felvétel módjáról pedig részletes leírást találsz a dekóder kézikönyvében

2013. dec. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Most jön a csavar, vak vezet világtalant. :D Életemben nem volt videó felvevőm, de van annyi technikai érzékem, ha elémdobnak egyet képes vagyok értelmezni a működését és kezelni. A kitérő után őszintén szólva nem tudom hogyan rögzítette az adást a videó, ugye analóg csatornából volt három, a videón kellett az adott frekvenciára állni, hogy tudjon rögzíteni? Hogyan lett az meghatározva, hogy melyik csatornát rögzítse?

1. megoldás: Az stb scart kimenetét csatlakoztatod a videó scart bemenetéhez, a videó rf kimenetét (minden bizonnyal van) pedig a tv-hez. Egy adásra kapcsolsz a stb-n, majd megkeresed a tv-n a videó képét. Ha látod a tv-n a képet, a rögzítés is menni fog.

2. megoldás: az stb rf kimenetét alkalmazva csatlakoztasd a tv-hez és keresd meg azt a frekvenciát amit az stb alkalmaz. Ekkor látni fogod a tv-n a stb képét. Ezután a tv scart kimenetét kösd össze a videó scart csatlakozójával, indíts el egy felvételt, aztán kiderül, működik-e.

2013. dec. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!