Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki oszlop hangfal terveket...

Valaki oszlop hangfal terveket leírni vagy linkelni? Minimum 250watos rendszer lenne

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

250 watt?

Mihez kell, mire használnád? Szobában egy 80 decibel érzékeny hangfal negyed kilowattal lökve egész nagyot szól, de kintre kevés. Egy 110 decibel érzékeny hangfal annyit szól 1 wattal mint az előbbi ezer wattal. Szobába 250 wattal elviselhetetlen, fölösleges, de kint megállja a helyét.

2013. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen. nagy zene hallgató vagyok és bulikat is szoktam csinálni

tehát kell nekem ez az erő :)

2013. dec. 27. 07:59
 3/7 A kérdező kommentje:
bocs hogy rosszul fogalmaztam de a zenei teljesítményre gondoltam hogy egy hangfal minimum 250watt legyen RMS-ben
2013. dec. 27. 08:01
 4/7 A kérdező kommentje:
ehez kellenének hangfal tervek
2013. dec. 27. 08:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Először hangszórót kéne választani, és ahhoz megtervezni a ládát nem?


Válassz hangszórót. Én a helyedben valami nagy membrán felületű gumi peremes hifi hangszórót vennék. 10-12 colos, esetleg 15 colos bassrefi, hozzá egy 13-16 centis közép, meg egy "bivaly" dóm vagy egy ring magas.


Milyen árkategóriában gondolkozol?

Erősítő van már hozzá?

Ha nincs, milyet tervezel vásárolni?

2013. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a napokban szereztem 1pár SHARP CP-7700 MK2 típusú ládát.

mindegyiknek kikel cserélnem az előlapját mert az előző tulajdonosa szétfúrtkodta őket.

max 30-35ezret szánok a hangszórókra

most egy kenwood stereo integrated amplifier KA-57 típusú erősítőm van.

de majd idővel be akarok szerezni egy auna tube 65 elektroncsöves erősítőt.

várom ötleteid

2013. dec. 28. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából az lenne a legjobb hogy ha gyárit tudnál beszerezni.

Elég sok utas láda, ha ne a gyári szórókat rakod bele, hangváltót is tervezni majd építeni kell hozzá.

Elég karcsú a 30-35 ezer, de én h2000 hangszórót, vagy monacor hangszórót tennék bele.

2013. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!