Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóba milyen hangtechnikát...

Autóba milyen hangtechnikát rakjak? Melyikeket érdemes megvenni? Mekkora teljesítményű szól jól?

Figyelt kérdés
olvastam, hogy kell 2 csipogó előre, 2 hangszóró az első ajtókba és egy mélynyomó. nem szeretnék olyan nagyon drágát, de nem vágom ezt a témát. ja és adott egy 4 csatornás fejegység.

2014. jan. 5. 19:41
1 2
 1/16 Osynho ***** válasza:

Jól hallottad, ez az alap felállás. Komponens szett előre, mély hátra, és egy 4 csatornás erősítő.


Én régóta használt dolgokban utazok, így nem kell egy vagyont fizetnem a dolgokért.


Milyen fejed van? Milyen autó? Milyen zenét hallgatsz? Minderre mennyi pénzed van?

2014. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
blaupunkt, vw golf3, hip-hop. hát olyan 60-70-80.000-ig gondoltam, de én is használtan venném a cuccokat.
2014. jan. 5. 19:52
 3/16 Osynho ***** válasza:

Első ajtókba befér 16-os hangszóró?


80 körül ki lehet hozni, ha a fej már megvan.


Ha lehetek pofátlan, megemlítem, hogy van egy jó 4 csatornás erősítőm, hozzá egy korrekt sub. :P Ha érdekel, írj rám privátban.

2014. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
szerintem bele fér, köszi, de egyenlőre csak nézegetem hogy milyet kéne beletenni. Leírnád, hogy mekkora teljesítményű és milyen márkájút tegyek bele?
2014. jan. 5. 19:59
 5/16 Osynho ***** válasza:

Húú, hát ez így nehéz.


A W-ok nézegetésével lehet a legjobban félremenni. Gyártónként is változó, hogy mit érdemes választani.


A legtöbb esetben kerülném a sal, mnc kategóriát (főleg használtan, ahol kis pénzért is kaphatsz minőséget), a mac audionak is csak pár cucca jó (mint pl az absolute sub, amit árulok). Egy hifoncs, rockford fosgate, kicx, audio system (gladen), rodek, infinity, solid audio, steg, emphaser, alpine erősítő valószínűleg jó vétel (persze nem mindegyik és nem minden áron).


Hozzá egy jó kis sub, hiphop-ra talán reflex, de én zárt párti vagyok, mert pontosabb és zeneibb. Itt is élnek a fenti márkák, meg még sok más is, mindet úgyse tudom felsorolni. :) ÉS első szettet is fogsz találni apróban, egész emészthető árért.

2014. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Osynho ***** válasza:

A teljesítmény érdekes kérdés. Ugye a W, mint mondtam elég félrevezető. Ugyanis a gyártók hazudnak. Legalábbis sok gyártó. ÉS egyébként is 100féleképpen lehet mérni, nyilván azt írják rá, ami a legnagyobb számot eredményezi, hogy vevőket fogjanak. Egy papíron kisebb teljesítményű erősítő így lehet erősebb a papíron izmosabbnál.


A másik, hogy a teljesítmény (W), nem a hangerő mértékegysége. Tehát attól, hogy valami 500W-os nem biztos, hoyg hangosabb, mint egy 300W-os. Hiszen a hangszórók érzékenysége is közrejátszik a produkcióban.


Ehehz jön még a rendes beépítés, a mélyláda fajtája, az autó akkusztikája, stb stb, rengeteg tényező van.


Én szeretem, ha van tartalék a rendszerben, ugyanakkor nem az utcára zenélek, így nem veszek kw-os erősítőt. Egy 300W körüli hidalt 4ohm teljesítménnyel (jó minőségű erősítőt feltételezve), már szépen mozgatható egy nem túl érzéketlen sub.

2014. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
de akkor mit kell nézni, ha nem a teljesítményt?
2014. jan. 5. 20:14
 8/16 Osynho ***** válasza:

Ki kell próbálni, meg kell hallgatni. Egy ételről se tudod megmondani képről, hogy milyen az íze. :D


A másik, hogy pl fórumozni kell, ahol vannak olyan emberek, akik tapasztaltak, sok-sok hifi komponenssel volt dolguk, így tudnak véleményt mondani 1-2 konkrét példányról.

2014. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
igen én sem utcára szeretnék zenélni, hallottam olyat is, hogy a hátsó mélynyomó helyett 2 hangszórót tegyek be
2014. jan. 5. 20:17
 10/16 Osynho ***** válasza:
Hátra nem jó a 2 hangszóró! Nem véletlenül akkora a sub membránja, és nem véletlenül van ládában... Csak így lesz mélyhang. A másik, hogy a sztereó hanghoz 2 hangszóró kell. Nem 4-6-8, stb, ami elrontja a hangzást.
2014. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!