Milyen tabletet javasoltok?

Figyelt kérdés

Igényem csak annyi lenne, hogy lehessen rajta netezni normálisan, és képeket nézegetni. Sokat fotózok, ezért a kijelző fontos, hogy jó legyen (IPS tetszik). Sokszor van, hogy beülünk többen egy kávézóba/mekibe, és akkor a laptopot előveszem (fotózásos téma megbeszélés miatt) ami nem kis helyet foglal. Ezért kéne valami átmeneti dolog a telefon és a noti között.


Samsungot hanyagolom. Csak a bajom volt az utóbbi időben velük.



2014. márc. 3. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a netezni akarsz, s képeket nézegetni, s a felbontás a legfontosabb a képek miatt, akkor úgy gondolom bátran nézz körül a legalább 1920×1080-as felbontású tabletek között, mert ált. egy igencsak jó felbontású kijelzőt nem párosítanak egy annyira szar procival+gpu-val ami a másik kettőt ne teljesítené. Szóval ahhoz, hogy ekkora felbontáson működjön is valahogy az android, kell akkora erő, amivel a netezést s a képnézegetést is lelehet lazán bonyolítani. Mi a max. ár, ameddig elmennél?
2014. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

250€. Bécsben. iPadet nem szeretnék. Nagyon tetszenek, de ha valamit akarok vele, akkor csak az iTunes-on át lehet. Androidosat meg rákötöm a gépre, és átdobálom ami kell.


Nexus szériát néztem. Nexus 7?


WP terén vagyok nagyon jártas, de a Win8-as gépeket nem tartom számomra megfelelőnek tabletek terén. gépemen 8.1 van, jó, imádom, de érintősbe nem kéne. Androidra kíváncsi vagyok mit nyújt, és egyszerű szerkezet.

2014. márc. 4. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, abból is inkább a 2. generációst.

Sajnos az osztrák, német boltok informatikai s egyéb műszaki cuccokban nem nyújtanak olyan széles választékot, mint a magyar boltok. Más gondolkodás, véleményem szerint jobb, átgondoltabb, mint a magyar "hozzáállás", de hozzá kell szokni.

2014. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tény, de unom, hogy szinte csak Samsungot és Apple-t lehet kapni.
2014. márc. 6. 22:45
 5/6 Faragó Kálmán válasza:

Én a Digitech tab mini-t javasolom.7,85 col

1.5 GHz 2 magos proci a kijelzője 1024 x 768.

Nekem is ilyen van.Én nyúzom sok játékkal meg sokat is netezek rajta meg amit csak lehet és teljesen jó nem lassúl le soha.Honlap:www.digitech.hu

2014. márc. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kálmán én mindig óva intek mindenkit olyan "márka" alatt lévő tablet vásárlásától, akik a Q88-at is brandelik.

Persze az embereknek illő lenne belátniuk, hogy tízen ezer forintért nem lehet tabletet kapni, de önmagában disznóság az, ha valaki mégis kínál ilyen árban tabletet. Ez egészen egyszerűen rablás! A hozzá nem értők kihasználása, mivel az semmire sem jó! Így a hozzá nem értő, vékony pénztárcával rendelkező (szegény) emberek kirablása, amit én még nagyobb bűnnek tartok, mint a gazdagok kicselezését.

Továbbá a 7.85colos kijelzőn (ipad mini méret) az 1024×768-as felbontás egy kicsit sovány képek prezentálására. Persze az 1. mininek is ekkora volt a felbontása, az is hasonlókép kevés erre a feladatra.

Kérdező, tudom. Ha olyan országból jössz, ahol bőséges a választék, nem lehet megszokni ezt a fajta üzletpolitikát, amit az osztrákok/németek folytatnak, számunkra ez kb. majdnem egyenlő az átkos időkkel, már ami a kínálatot illeti. Ugyanakkor nem véletlenül működik náluk a gazdaság, így hogy azok a márkák vannak a boltban, amihez valami közük van, amik megfelelnek egy alap minőségi kritériumnak, ill. amit akár ők maguk gyártanak.

Mivel Bécsben élsz, ha van rá lehetőség, gyere haza vásárolni. Asus memopad HD 7-re sem hallottam még sok panaszt, viszonylag jó akku, 7 colra szerintem elegendő az 1280×800-as felbontás. Lenovo-ról is ált. pozitív visszajelzéseket s teszteket olvastam eddig.

Az ilyen brandelt, noname márkákkal vigyázz, jobb elkerülni őket. Megbízhatóak ezek közül a Wayteq, Concorde, Alcor. Az akkunak mindig nézz utána, 3-4000mah-s akkuval szerelt brandelt tableteket szintén el kell kerülni, ezeknél 2-4 óra használati időnél többre nem lehet számítani.

2014. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!