Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen e-könyv olvasót javasol...

Milyen e-könyv olvasót javasolnátok nekem az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés
magyar menüs, e-ink kijelzős olvasót keresek, és olyat amivel pendrive-val lehet felrakni rá könyveket, főleg pdf formátumban. érintőképernyőset szeretnék, bár nem elsődleges szempont, színes kijelző jó lenne. És nem tudom hány colos kijelző a legkényelmesebb az olvasáshoz.

2014. ápr. 28. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy teljesen képben ebook olvasás terén, mert igényeid furcsák és értelmetlenek. (talán képregényt vagy mangát akarsz olvasni?)


Miért?


Az ebook olvasók általában fekete-fehérek (mint a valódi könyv), olvasásra ez pont megfelel;

igaz már létezik színes eink is, de sokkal drágább. (az olcsóbb színesek, nem eink kijelzősek hanem tft, hosszabb olvasásra nem igazán jók, ezek inkább egy gyenge tabletek)


PDF- a pdf NEM ebook formátum! Megjeleníti szinte mindegyik, de a pdf nyomtatásra lett kifejlesztve, a szövegformázást megőrzi, nincs tördelés, betüméret állítás, ezért a viszonylag kis kijelzőjű ebook olvasóra nem alkalmas,

de a pdf könnyen konvertálható ebook formátúmra (epub, mobi, prc), pl. a Calibre progival. [link]


'pendrive-val lehet felrakni rá könyveket' -ilyet még nem hallottam, ezek külső meghajtót nem kezelnek, de felesleges is szerintem, a számítógépre rádugva egyszerűen rámásolod, vagy a legtöbb rendelkezik wifi-vel, és akkor egyszerűen ráküldöd.


Méret: a 6" az általános, átlagos, ez pont akkora mint egy normál könyv, jó olvasni, és könnyen hordózható méret.


A magyar menü jó, de nem létszükséglet, a menüt nagyon ritkán használod, és elég egyszerű.


Érintőkijelzős már sok van, az újabb, jobb készülékek szinte mind.


Ha ebook olvasót szeretnél, akkor ajánlom az Amazon Kindle, Barnes & Noble Nook, PocketBook készülékeket.



Ha fenti igényed fenntartod, akkor inkább egy tabletet vegyél, az jobban megfelel a szükségletednek.

2014. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tényleg nem vagyok képben, azért is írtam ide. :) szóval akkor olvashatok rajta magyar nyelvű könyveket is? mert mindenütt csak angol szöveget lehet látni az e-book képernyőjén.
2014. ápr. 28. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:

(a 'nem vagy képben'-el nem megbántani akartalak)


Természetesen, olvashatsz magyar könyvet.

Olyan nyelven olvasol amilyen nyelvű könyvet rátöltesz.

(Sajnos többen beszélnek angolul mint magyarul, az internet nyelve az angol, a webáruházak általában a gyári promóciós képeket használják, ezért láttál angol nyelvü képeket. 'Én is csak beszélni magyar' :), mégis az angol menüs Kindlen magyar könyveket olvasok)


A menüje egyszerű, minimális angol tudással használható (settings, open, delete, ezeket gondolom PC és nethasználat során ismered), illetve a betüméret, kijelző elforgatást ábrák képek segítik.

Az elején én is meghackeltem és raktam rá magyar nyevü menüt, de annyira egyazerű a menüje, hogy visszaállítottam angolra.

Na meg egyszer kell beállítani, utána már az olvasás a lényeg.

2014. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válasz, és egyáltalán nem bántottál meg azzal a "nem vagyok a képben szöveggel". mert így volt. angolból jó vagyok persze nem felsőfokon, de nem szeretek angol könyveket olvasni. mit gondolsz az Amazon Kindle 5-ről és a Paperwhite változatáról?
2014. ápr. 29. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő jó.

(elfogult vagyok, nekem is Kindle van)


A Paperwhite-nak jobb a kijelzője és van egy beépített világítás (nem háttérvilágítás, hanem a keretbe épített ledek), ez sötétben, buszon, utazás közben hasznos.

Viszont a PW sokkal drágább.

Ha a beépített világítás nem lényeges, akkor bőven jó az olcsóbb Kindle 5 is. (vagy akár a K4 is, a K4 és a K5 között nincs lényeges különbség)


Kindlekben kétfajta változat van,

- van a reklámmentes,

- és van a reklámos (úgynevezett Special Offer), ezen a képernyővédőn, menüben egy reklámcsík jelenik meg, DE OLVASÁS KÖZBEN SOSEM, viszont jóval olcsóbb.


Ha nem ragaszkodsz bolthoz, akkor a hardverapro.hu -n is árulnak vadonatújat kedvező áron (~20e).

2014. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos infókat :) Azt hiszem az Amazon Kindle 5 mellett döntök.
2014. ápr. 29. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó döntés, ha szeretsz olvasni, imádni fogod.


Ami ne zavarjon:

- tárhely 2-4 Gb, bőven elég, egy ebook ~0.5 mb, több ezer ráfér (ez nem tablet, nem filmeket tárolsz rajta /le se játsza/, ez olvasásra van)

- üzemidő, egy töltéssel kb.1 hónap! (a kijelző csak lapozáskor fogyaszt)


Rendelhetsz az amazon.com-ról is. Átszámítva nagyon jó ár!

[link]

2014. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 30. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!