Zaly kérdése:

MIlyen elektromos gitárt érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
lassan egy éve játszok akusztikuson, de át akarok térni elektromosra, mivel egy bandát szeretnénk alapítani a haverokkal és ezért kérdem meg, hogy egy kezdő bandába milyen elektromos gitár állná meg a helyét? (a szólózás és a gyors, punkos penegetésekhez kellene , hogy szépen szóljon). Olyan gitárt keresek, amit ne növök ki fél év - 1 év alatt hanem egy darabig kiszolgál

2014. máj. 3. 21:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
esetleg mi lenne a véleményetek egy epiphone les paul special 2-ről?
2014. máj. 3. 21:54
 2/14 Jettenuator válasza:

Az szerintem hónapok kérdése hogy kinődd.


Attól függ, hogy melyik forma tetszik (prs / superstrat / stratocaster / Les paul) és hogy mennyi pénzed van rá. Erősítőd milyen?

2014. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nincs erősítőm abból nem akarom a legdrágábbat vásároolni, inkább egy Les Paul forma tetszedne és konkrétan olyan 60k-m van rá de szeretném megkérdezni, hogy elfogaható gitároknál mennyi az alsó határ?
2014. máj. 4. 12:40
 4/14 Jettenuator válasza:

60 ezerért nagyon jó gitárt tudsz venni használtan. A Vintage V100-ak nagyon jó Les paul gitárok. 50 ezerért vettem, mai napig az egyik kedvenc les paul-om.

[link]


Az erősítő viszont nagyon meghatározó ha a hangot tekintjük.

2014. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
és abból milyet ajánlanál 20k körül?
2014. máj. 4. 13:42
 6/14 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok másfél éve gitározok és most akarok egy elektromosat. Bár én koncertezni nem szeretnék csak otthon játszogatni. Na szóval már könnyesre olvastam a szemem a gitárokat illetően. :D és Pont 60k nekem is a limitem és Les Paul forma. Ezek amiket én kinéztem a Cort CR100-as (ilyen gitárja van haveromnak is ők koncertezni is szoktak) valamint a Cort Z42 amit kinéztem magamnak és valószínűleg ezt veszem. Az erősítőhöz nem biztos, hogy hozzá tudok szólni mert én kombót akarok venni magamnak de az eddigi olvasmányokból tudakolásokból szerintem 20 körül nem biztos, hogy találsz fellépésre is alkalmas erősítőt, de azért várd meg egy hozzáértő tanácsát is :D

Sok sikert!

2014. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Jettenuator válasza:

Ha a 60 egret mind erősítőre költenéd akkor sem hiszem, hogy elég lenne bandába... És még gitárt is abból szeretnél.


60 körül ez elég hangos (és jó a hangja):

[link]

2014. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
erősítő nem kell olyan hangos legyen, hogy szinpadra álljak vele csak minősége legyen olyan, hogy lehessen bandázni vele nameg nem árt az se hogyha jól fel elehet huzni. Szóval olyan kéne, amit ha felhuzok olyan szintre hogy dobbal meg beszzsugitárral egyszerre menyen ne recsegjen
2014. máj. 4. 17:09
 9/14 anonim válasza:
Szerintem dobjuk össze a pénzünk hol laksz? xD
2014. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Erdélyeben :D jó messze a magyar határtól :D
2014. máj. 4. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!