Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Földi sugárzású digitális adás?

Katoonene kérdése:

Földi sugárzású digitális adás?

Figyelt kérdés

Hello!


Digi előfizetésünk van itthon, és az lenne a kérdésem, hogy a televíziónál a DVB-T jelenti azt, hogy ha nekünk digikábelen jön az adás, akkor a kábelből a TV "leszűri" és olyan lesz, hogy kiírja a műsor nevét, van rajta m1 hd tv2 hd stb?


Ezt is írja a készülékhez:

""A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére. ""


Köszi a választ, sajnos nem igazán értek hozzá, tavaly sikerült venni egy tv-t, ahol ezt nem néztük, többször nem szeretnék a hibába esni, a kereskedőben az eladó meg mást se tesz csak rábeszél feleslegesen egy drágább tv-re ha nem értesz hozzá..


2014. máj. 9. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
DVB-T nem kábelen jön, hanem antennán. Magyarországon MinDigTV néven működik a DVB-T rendszer, az általad írt szöveg azt jelenti, hogy a készülék alkalmas ennek vételére. Az ingyenes programválasztékhoz nincs szükség semmilyen előfizetésre, csak egy antennára (viszont ezt lehet, hogy tetőre kell elhelyezni, vagy erősítőt beszerezni - minden a helyi viszonyoktól függ).
2014. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont én meglévő kábeles digi előfizetés mellé venném, van egy 42" tv, amin jól bejön (hd adások) és a cél hogy az új tv-n is biztos bejöjjön.
2014. máj. 9. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Kábeltévé vételéhez DVB-C tuneres tévé kell. A ma kapható készülékek többségében kombinált tuner van: DVB-T és DVB-C, valamint analóg vételre is alkalmas.
2014. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már el tudtam indulni. Digi esetében a dvb-c-t kell majd néznem.
2014. máj. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!