Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ehhez az erősítőhöz jók ezek...

Ehhez az erősítőhöz jók ezek a hangfalak?

Figyelt kérdés

Erősítő:( [link]


Hangfalak:( [link] lennének az erősítőhöz?



2014. júl. 11. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit ágyúval verébre kategória. :-) Azokat a hangsugárzókat alapból nem ajánlanám, rosszul szól de még nem is hangos. Az erősítő 2x40W-ot ad le 8Ohmon, nem kell mindent elhinni az eladónak. :-( Hifire, bulira, vagy esetleg rendezvényhangosításra szeretnéd? Ajánlok valami jó szettet akár újonnan is, mennyit költenél rá össz.?
2014. júl. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Maximum 70000ft az egész hang szettre erősítő és hangfalakra,nem kell rendezvényekre csak szobába,de ott szóljon rendesen,basszust is szeretem :)
2014. júl. 11. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szobába kell, gondolom zenehallgatásra használnád. Az erősítőből gondolom, hogy nem írtózol a használttól, ezeket tudnám ajánlani, 1 hónap gari is van rájuk:

- Erősítő: [link] (Ez kb. ugyanaz, mint amit linkeltél, ha az jobban tetszik nyugodtan vedd azt.)

- Hangfal: [link]

2014. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi tetszenek amiket linkeltél,de nem kicsi a 2x70w? Nagyon szeretem a hangosat és a mélyet is. Én olyanra gondoltam,hogy legalább tiszta rms 100w hangszórónként ,olyat is tudsz keresni ha megkérhetlek? Köszönöm az eddigi segítséget :)
2014. júl. 12. 14:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Szobába, viszonylag érzékeny hangsugárzókkal az a 2x40W iszonyat tud lenni. Nekem elhiheted, hangosítással is foglalkozom! :-) Ne a PC-s hangrendszerekből indulj ki, meg a gagyi kínai erősítőkből-hangsugárzókból, kb. jó ha a negyedét tudják a ráírt teljesítménynek.
2014. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na számoljunk egy kicsit... Tehát a hangsugárzó érzékenysége 89dB/W/m, tehát egy W-on egy méterről mérve 89dB hangnyomást produkál. Ez 32W-on már 104dB, persze egy méterről... És ez még csak egy hangsugárzó... Ha a 40wattos erősítőt 100wattosra növelnéd, valamivel több mint 3dB-lel lenne hangosabb, amit nem hall túl nagy különbségnek az ember. (van aki meg se hallja) Tehát szobába teljesen felesleges ennél nagyobb rendszer, így is lesz még tartalékod.
2014. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként: persze egy 100négyzetméteres szobába kellhet ennél nagyobb hangerő, de gondolom nem ilyenben laksz.
2014. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek 6-ossal. Még egy kis fizika: ha 2 hangsugárzó van, ahogy az szokott, akkor az +3dB, a hangsugárzótól való távolság kétszerezése pedig -6dB-t jelent.


Én ilyen hangsugárzókat nem vennék. Akkor sokkal inkább valami nagy teljesítményű Hi-Fi hangsugárzó pár, használtan, jó állapotban és még szépen is fog szólni.


Nekem vannak B&W 603-asok Marantz régi 16 wattos erősítővel. Több, mint elég.


(Az is igaz, hogy akkoriban, 1980 előtt, a 2*16 wattot úgy értették, hogy mindkét csatornán egy órán át mindenféle károsodás, meg mérhető változás nélkül. ma meg házimozi erősítőnél úgy értik a teljesítményt, hogy csak egy csatornán tizedmásodpercekig...)

2014. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!